Program „Nowoczesna Uczelnia” to pierwsza w Polsce wspólna inicjatywa propagatorów idei informatyzacji szkolnictwa wyższego podjęta przez Microsoft Dynamics – dział aplikacji biznesowych Microsoft oraz CSF Polska i portal rp.pl. Ideą programu jest popularyzacja systemów informatycznych, które pozwalają polskim uczelniom dotrzymywać kroku europejskim standardom oraz podnoszą jakość zarządzania placówką.
Program został zainaugurowany 30 listopada 2010 roku i od tego momentu polskie uczelnie publiczne i niepubliczne, zaangażowane w rozwój własnej infrastruktury IT, konkurowały o specjalny certyfikat, przyznawany w zależności od etapu realizacji wdrożenia aplikacji klasy ERP.
Szkoły wyższe mogły otrzymać 3 rodzaje certyfikatów:
Do programu zgłosiło się 20 uczelni z całej Polski, zaś 10 z nich wypełniło i wysłało ankietę. Złotym Certyfikatem został wyróżniony Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademia Leona Koźmińskiego. Srebrny Certyfikat otrzymał Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, zaś Certyfikat Brązowy wyróżnił Szczecińską Szkołę Wyższą Collegium Balticum oraz Stargardzką Szkołę Wyższą Stargardinum.
– Mamy nadzieję, że Program „Nowoczesna Uczenia” skłoni polskie uczelnie do inwestowania
w systemy informatyczne, które wspomagają zarządzanie różnymi obszarami funkcjonowania placówek oraz wyraźnie podnoszą jakość obsługi studentów. Liczymy na to, że I edycja programu będzie początkiem wielkiej informatyzacji szkolnictwa wyższego, która odświeży i unowocześni obraz polskiej uczelni oraz sprawi, że polskie placówki będą mogły konkurować z najlepszymi szkołami wyższymi w Europie. – powiedział Mariusz Wołodźko, szef działu Microsoft Dynamics w polskim oddziale Microsoft.
– Naszym celem jest zmiana podejścia polskich uczelni do informatyzacji, która jest procesem nieuniknionym. Jeśli chcemy oferować studentom nowoczesny system kształcenia ze sprawną administracją i szybką obsługą spraw studenckich, musimy przede wszystkim zacząć od wyboru systemu ERP, który zautomatyzuje wewnętrzne procesy i umożliwi sprawne zarządzanie wszystkimi obszarami działalności uczelni. Tylko wtedy zyskamy przewagę, a polskie nowoczesne uczelnie będą mogły się rozwijać, przyciągając studentów oraz wybitnych naukowców z całego świata. Mam nadzieję, że w kolejnych edycjach programu inne uczelnie wezmą przykład z wyróżnionych dziś szkół wyższych z Warszawy, Poznania, Szczecina i Stargardu i staną do walki o nowoczesną edukację. – powiedział Piotr Fałek, Prezes Zarządu, CSF Polska.
Program „Nowoczesna Uczelnia” jest pierwszą w Polsce i jak na razie jedyną inicjatywą promującą informatyzację polskich uczelni. W październiku uczelniom, które zostały wyróżnione w ramach programu, zostaną przyznane statuetki. Kolejna edycja programu wystartuje już jesienią.
Więcej informacji na temat programu „Nowoczesna Uczelnia” można znaleźć na stronie: www.nowoczesnauczelnia.rp.pl
Zaloguj się Logowanie