Zielone światło dla PocketECG nowej generacji

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków dopuściła do obrotu na terenie USA najnowszą wersję systemu PocketECG. Jest to przełomowe i jedyne tego typu zgłoszenie zaakceptowane do tej pory przez FDA, gdzie technologia Medicalgorithmics S.A. zakwalifikowana została jako zunifikowana platforma diagnostyczna, łącząca w sobie zalety wszystkich do tej pory istniejących metod monitorowania zaburzeń rytmu serca. Dzięki temu, technologia stworzona przez polską Spółkę może być wykorzystywana w badaniu amerykańskich pacjentów bez względu na typ preferowanej przez ubezpieczyciela diagnostyki.

To pierwszy krok we wprowadzaniu na rynek amerykański systemu PocketECG III generacji, gdzie nowe urządzenie będzie wykorzystywało obecną klasyfikację FDA i będzie jedynie rozszerzeniem obecnego zgłoszenia. Pierwsze egzemplarze PocketECG III trafią do klientów już w 2013 roku. PocketECG III będzie w jednym urządzeniu integrować funkcję rejestratora i analizatora EKG z funkcją smartphonu. Wzrost wszechstronności urządzenia z pewnością pozytywnie odbije się na wynikach finansowych, wzmacniając pozycję Spółki na najważniejszym dla branży rynku amerykańskim, ale przede wszystkim otworzy szeroko drzwi do bardziej konserwatywnych rynków w Europie i Azji – mówi dr Marek Dziubiński, Prezes Zarządu Medicalgorithmics S.A.

Agencja ds. Żywności i Leków zaakceptowała technologię Medicalgorithmics S.A. jako rozwiązanie integrujące w jednej platformie diagnostycznej najpowszechniej wykorzystywane metody diagnostyki arytmii. To pierwszy na świecie wśród urządzeń diagnozujących arytmię projekt, łączący w ramach jednej platformy zalety powszechnie używanych metod diagnostycznych takich jak metoda Holtera (ang. Holter Monitoring), metoda zdarzeniowych rejestracji EKG (ang. Event Monitoring) oraz mobilna telemetria kardiologiczna (ang. Mobile Cardiovascular Telemetry Monitoring).

Wraz z wprowadzaniem nowego systemu Medicalgorithmics S.A. planuje poszerzenie swojej działalności w drodze rozwoju organicznego, a także przejęć podmiotów funkcjonujących w obszarze badania bezpieczeństwa nowych leków w USA (ang. Cardiac Safety). Według wyników za I kwartał 2012 r., przychody netto ze sprzedaży wyniosły 2 270,13 tys. zł, a zysk netto 1 324,32 tys. zł. W porównaniu z I kwartałem 2011 r. zysk netto wzrósł aż o 87%.

Do działań na terenie Stanów Zjednoczonych podchodzimy kompleksowo, starając sie zdobyć nad naszymi konkurentami przewagę zarówno technologiczną, jak i infrastrukturalną. Potencjał amerykańskiego rynku medycznego wiąże się z bezpośrednimi zyskami dla Spółki, dlatego będziemy rozwijać się zarówno organicznie, jak i poprzez przejęcia. Działania obliczone są na zauważalny wzrost wartości Spółki. Ostatnie kwartały pokazują, że przyjęty model biznesowy był trafnym wyborem, Medicalgorithmics jest jednym z najbardziej rentownych na świecie podmiotów spośród medycznych spółek notowanych publicznie dodaje Piotr Żółkiewicz, Dyrektor Finansowy i Operacyjny Medicalgorithmics S.A.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj