Uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Centrum Nauk o Żywności i Żywieniu oraz oddania do użytku Centrum Bioinżynierii poprzedzą tegoroczną inaugurację roku akademickiego. Ceremonia rozpocznie się w poniedziałek, 5 września.
Budowę Centrum Bioinżynierii dla Instytutu Inżynierii Rolniczej rozpoczęto w październiku 2006 roku, a do użytkowania przekazano w lipcu 2009 roku. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 2 668 metrów kwadratowych, a kubatura 10,5 tys. metrów sześciennych. Trzykondygnacyjny budynek przeznaczony jest na cele naukowe i dydaktyczne.
Na parterze znajduje się m.in. sala wykładowa na około 150 osób, pomieszczenia laboratoryjne, pomieszczenia techniczne, szatnia dla studentów i bufet z zapleczem. Na I piętrze są sale seminaryjne, laboratorium, pokoje pracowników oraz biblioteka z czytelnią i magazynem książek. Na II piętrze – laboratoria komputerowe i pomieszczenia gospodarcze. Budynek połączony jest łącznikiem przystosowanym dla osób niepełnosprawnych z budynkiem głównym Instytutu Inżynierii Rolniczej. Inwestycję w 50 proc. sfinansowano ze środków własnych i w 50 proc. z dotacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Centrum Nauk o Żywności i Żywieniu to inwestycja realizowana w ramach Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007–2013. W sierpniu 2008 roku podpisano umowę z wykonawcą, a w maju 2009 roku rozpoczęto budowę. Termin zakończenia inwestycji zaplanowano na luty 2011 roku. Powierzchnia użytkowa budynku wyniesie około 8,5 tys. metrów kwadratowych, a kubatura 25 tys. metrów sześciennych. Pięciokondygnacyjny gmach przeznaczony będzie na cele naukowe i dydaktyczne dla Wydziału Nauk o Żywności.
Kondygnacja podziemna przeznaczona będzie na garaż i pomieszczenia techniczne. Na parterze przewiduje się hol z szatnią dla studentów, pomieszczenia dziekanatu, laboratoria, dwie duże sale wykładowe i pomieszczenia socjalne. Na I piętrze planuje się laboratoria, sale komputerowe, salę wykładową i pokoje pracowników. Na II piętrze podobnie – będą laboratoria, sala seminaryjno-wykładowa i pokoje pracowników. Ostatnie piętro przeznaczone jest m.in. na pokoje dla adiunktów i doktorantów. Inwestycja jest dofinansowana z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. (red)
Zaloguj się Logowanie