Firma EMC Corporation, światowy lider w dziedzinie rozwiązań infrastruktury informatycznej, poinformowała, że rodzina produktów EMC Connectrix jako pierwsza zostanie wyposażona w technologię przełączania Fibre Channel o przepustowości 16 Gb/s.
Produkty EMC Connectrix są oparte na nowej, przełomowej technologii firmy Brocade. Pozwalają klientom tworzyć kompleksowe rozwiązania Fibre Channel zapewniające skalowalność, wysoką wydajność i prostotę obsługi, niezbędne w przypadku zwirtualizowanych, prywatnych środowisk przetwarzania w chmurze. Dzięki dwukrotnie większej przepustowości nowe rozwiązania EMC Connectrix 16 Gb/s pozwolą klientom znacznie szybciej przechodzić na przetwarzanie w chmurze.
„Kompleksowa oferta produktów opracowana specjalnie na potrzeby wirtualizacji i środowisk przetwarzania w chmurze, oparta na nowej technologii przełączania o przepustowości 16 Gb/s, wzmacnia oferowane przez EMC wspólne rozwiązania infrastrukturalne i stanowi doskonałe dopełnienie naszej wizji chmury ― pomoże ona przedsiębiorstwom z całego świata zwiększyć efektywność i prężność ich centrów przetwarzania danych, a także obniżyć ich koszty” ― powiedział Paul Brown, wiceprezes EMC i dyrektor działu sieciowych systemów pamięci masowej (Storage Networking Business). „Oferta ta zwiększa wybór najnowszych technologii EMC, które pozwalają tysiącom klientów podnieść poziom wirtualizacji i ułatwiają migrację na środowisko przetwarzania w chmurze”.
Coraz większa liczba klientów przechodzi na przetwarzanie w chmurze i stosuje nowe aplikacje intensywnie przetwarzające dane, aby maksymalnie wykorzystać posiadane informacje. W rezultacie jeszcze bardziej rośnie znaczenie sieci, przez które te dane są przesyłane. Podstawowym wymogiem warunkującym obsługę w znacznym stopniu zwirtualizowanych centrów przetwarzania danych i chmur prywatnych jest wdrożenie sieci opartych na matrycach przełączających. Nowa oferta rozwiązań EMC Connectrix została opracowana na potrzeby wirtualizacji i przetwarzania w chmurze. Wykorzystano w nich technologie już sprawdzone, takie jak Fibre Channel, a także technologie dopiero wprowadzane na rynek, takie jak zgodne ze standardami matryce przełączające do sieci Ethernet. Produkty te są oparte na standardzie branżowym Fibre Channel następnej generacji FC-PI-5, oferując przepustowość 16 Gb/s, która dwukrotnie przewyższa przepustowość pionierskich rozwiązań wprowadzonych przez firmę Brocade w 2008 r.
W dobie przetwarzania ogromnych ilości danych, na skutek wzrostu wymagań formułowanych w umowach o poziomie usług (SLA) oraz coraz większego ograniczania budżetów na infrastrukturę informatyczną, klienci muszą decydować się na rozwiązania, które pozwolą im skoncentrować więcej zasobów na kreowaniu dodatkowych korzyści dla firmy oraz na jeszcze lepszym wykorzystywaniu posiadanych informacji, zapewniając jednocześnie obniżenie kosztów i uproszczenie infrastruktury. Klienci, którzy skorzystają z nowych rozwiązań Connectrix, znajdą się w czołówce firm wdrażających centra przetwarzania danych nowej generacji ― zwiększając poziom ich wirtualizacji i podnosząc ich ogólną wydajność oraz tnąc koszty, jednocześnie zapewniając ochronę wcześniejszych inwestycji w infrastrukturę sieci SAN.
„Firma EMC po raz kolejny zademonstrowała swoje zaangażowanie w udostępnianie najnowocześniejszych osiągnięć technologicznych, które pozwolą klientom osiągnąć większą prężność centrów przetwarzania danych oraz zapewnią szybsze zaspokajanie potrzeb użytkowników ” ― powiedział Doug Ingraham, wiceprezes ds. rozwoju produktów i marketingu w dziale rozwiązań dla centrów przetwarzania danych (Data Center Products Group) firmy Brocade. „Matryce przełączające Fibre Channel i Ethernet firmy Brocade pozwalają uprościć sieć oraz obsługiwać nowe aplikacje rozproszone niezbędne w architekturach opartych na chmurze. Jesteśmy dumni z naszych wspólnych wysiłków ukierunkowanych na przyspieszenie wdrażania przez użytkowników technologii matryc przełączających Fibre Channel następnej generacji. Technologia ta jest wydajna, elastyczna i bezpieczna, wydłuża maksymalnie czas pracy bez przestojów oraz maksymalnie zwiększa odporność centrów przetwarzania danych na awarie”.
Zaloguj się Logowanie