Targi Kielce wygrały

Targi Kielce wygrały konkurs na najpopularniejszy projekt Programu Rozwój Polski Wschodniej. Dzięki Funduszom Europejskim zostaną rozbudowane i zmodernizowane, co zwiększy atrakcyjność terenu Targów zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających, a tym samym wzmocni pozycję Targów Kielce na międzynarodowym rynku wystawienniczym. Już teraz aktywizują region, pobudzając jego przedsiębiorczość i innowacyjność. Są świetną wizytówką województwa świętokrzyskiego i Programu Rozwój Polski Wschodniej.

Przedmiotem projektu jest modernizacja i rozbudowa infrastruktury Targów Kielce jako Międzynarodowego Ośrodka Wystawienniczo-Kongresowego. Cel ten zrealizowany zostanie poprzez:
- budowę hali „G”, która stanowić będzie centralny obiekt Targów Kielce i dlatego jego forma i zastosowane rozwiązania konstrukcyjne i materiałowe będą wyróżniać ten obiekt.
- budowę Centrum Kongresowego z rozbudową istniejącego budynku administracyjnego: budowla o konstrukcji żelbetowej, w części stalowej, podpiwniczona z funkcją garażu i magazynów na kondygnacji podziemnej. Wysokość zróżnicowana – 4 kondygnacje oraz wieża widokowa z salą bankietową. Całość ściśle powiązana funkcjonalnie i estetycznie z istniejącym budynkiem biurowym. Budynek w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych, w tym z dysfunkcją ruchu oraz z dysfunkcją słuchu i wzroku.
- budowę hali „M” o konstrukcji żelbetowej, w której powierzchnie użytkowe zlokalizowane zostały na sześciu poziomach. W budynku zlokalizowany jest garaż otwarty z 364 miejscami postojowymi, a na poziomie 0 pomieszczenia przeznaczone na usługi gastronomiczne, punkt pocztowy, biura spedytorów, pomieszczenia techniczne, węzły sanitarne i in.
- budowę bramy wejściowej do Targów Kielce z systemem kas, stanowisk obsługi wystawców i zwiedzających, systemem bramek i kołowrotków zintegrowanych z elektronicznym systemem ewidencji, rejestracji i obsługi wystawców i zwiedzających.
- zagospodarowanie terenu, które obejmuje m.in. budowę dróg, placów i parkingów wewnętrznych, budowę sieci wodno-kanalizacyjnej z przyłączami.
Wszystkie inwestycje zaprojektowano w sposób zapewniający pełny dostęp dla osób niepełnosprawnych, w tym z dysfunkcją ruchu oraz dysfunkcją słuchu i wzroku. Uwzględniono też budowę systemu monitoringu.
 
Cel i planowane rezultaty
Realizacja projektu da możliwość organizacji kilku powiązanych ze sobą tematycznie imprez targowych jednocześnie. Przyczyni się do wzrost atrakcyjności terenu Targów Kielce w oczach wystawców i zwiedzających dzięki zagospodarowaniu kolejnych jego części i stworzeniu zwartego przestrzennie i funkcjonalnie kompleksu oraz poprawi jakość świadczonych usług.
 
Kto skorzysta dzięki projektowi
Prężne funkcjonowanie firmy Targi Kielce i konsekwentne przekształcenie jej w centrum kongresowo- wystawiennicze o znaczeniu europejskim, pozytywnie wpłynie na pobudzenie sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw w mieście Kielce oraz w regionie świętokrzyskim oraz rozwój i promocję przedsiębiorczości w Kielcach oraz w regionie świętokrzyskim.
 
Dodatkowo projekt wpłynie na:
- Rozwój edukacji i innowacji w Kielcach oraz regionie świętokrzyskim
- Promocję i wizerunek miasta Kielce i regionu świętokrzyskiego
- Rozwój gospodarczy miasta Kielce i regionu świętokrzyskiego
- Nowoczesny i prężnie działający ośrodek wystawienniczo-konferencyjny ma wpływ na: rozwój bazy hotelowej i gastronomicznej, modernizację infrastruktury komunikacyjnej, tworzenie nowych miejsc pracy, wzrost inwestycji w mieście i regionie, zasilenie budżetu regionu, rozwój regionu.
 
Projekt będzie w znaczący sposób stymulować tworzenie nowych miejsc pracy. (PrzymierzSie.pl)

Zaloguj się Logowanie

Komentuj