Studia nad inteligentnymi sieciami energetycznymi

Na Politechnice Wrocławskiej ruszają studia podyplomowe pt. „Smart Power Grids – Inteligentne Sieci Elektroenergetyczne (ISE)”. Ich program i plan nauczania został już zatwierdzony przez Radę Wydziału Elektrycznego uczelni. Rozpoczęcie zajęć zaplanowano na 2 kwietnia 2011 r.

Nowy kierunek to jeden z pierwszych efektów działania powstałego pod koniec 2010 roku konsorcjum „Smart Power Grids – Polska”, którego liderem jest Politechnika Wrocławska. Celem zajęć jest zapewnienie odpowiednio wykształconej kadry, rozumiejącej potrzeby korzystania z inteligentnych sieci energetycznych.

Studia będą miały charakter dydaktyczno-praktyczny i są adresowane do kadry kierowniczej i inżynierskiej w przedsiębiorstwach sektora energetycznego, pionów energetycznych w przedsiębiorstwach przemysłowych oraz firm branży IT obsługujących sektor energetyczny. Dostarczą słuchaczom wiedzy przydatnej w zarządzaniu przedsiębiorstwem energetycznym z wykorzystaniem nowych technologii.

Absolwenci będą przygotowani do pracy we wszystkich firmach sektora energetycznego, a także m.in. w bankach, firmach wyposażonych w automatyczne linie produkcyjne oraz zajmujących się projektowaniem i eksploatacją automatyki dla potrzeb ochrony środowiska (ogrzewanie, oczyszczalnie, ekologiczne źródła energii). Zajęcia potrwają dwa semestry (180 godzin nauki) i będą prowadzone w formie wykładów i ćwiczeń audytoryjnych.

Na studia przyjmowane są osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów magisterskich (studiów jednolitych magisterskich lub studiów drugiego stopnia) lub studiów pierwszego stopnia (licencjackich albo inżynierskich). Preferowane będą osoby z wykształceniem elektroenergetycznym i informatycznym. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj