Firma EMC Corporation zaprezentowała nowy system przetwarzania danych EMC® Greenplum® Data Computing Appliance (DCA). Nowe rozwiązanie to zintegrowana hurtownia danych oparta na rewolucyjnej, złożonej architekturze równoległej MPP (ang. Massive Parallel Processing).
System umożliwia przedsiębiorstwom wydajniejsze korzystanie z olbrzymich ilości danych z różnych źródeł, takich jak działające nieustannie sieci, Internet, konsumenci, systemy monitoringu i czujniki. EMC Greenplum DCA ładuje dane dwukrotnie szybciej niż rozwiązanie najbliższego konkurenta i oferuje najlepszą w branży wydajność, dzięki czemu pozwala szybciej i taniej przetwarzać większe ilości danych.
Nowy system opracowano i udostępniono klientom zaledwie 75 dni po przejęciu firmy Greenplum przez EMC. Rozwiązanie pojawiło się na rynku w chwili, gdy analitycy z firmy IDC prognozują, że ilość danych wzrośnie w ciągu najbliższej dekady 44-krotnie. Zaawansowana technologia zintegrowanych hurtowni danych firmy Greenplum to kluczowe rozwiązanie umożliwiające obsługę chmur dużych ilości danych (tzw. „big data”) i samoobsługowych rozwiązań do ich analizy. Dzięki temu firmy mogą przechowywać i dokładnie analizować terabajty szczegółowych danych oraz nimi zarządzać, tak aby szybciej uzyskiwać informacje biznesowe, wnioski i wskazówki. Firma Greenplum jest podstawą nowego działu produktów do przetwarzania danych EMC, który zajmuje się opracowywaniem narzędzi analitycznych pomagających klientom w obsłudze dużych zbiorów danych.
Najważniejsze informacje
• Nowy system EMC Greenplum DCA korzysta z bazy danych Greenplum 4.0. Zastosowana tu innowacyjna, w pełni równoległa architektura zapewnia ładowanie danych z szybkością 10 TB na godzinę — to dwukrotnie szybciej niż w systemach Oracle Exadata i pięciokrotnie szybciej niż w rozwiązaniach oferowanych przez firmy Netezza i Teradata.
• Urządzenie EMC Greenplum DCA to wyspecjalizowany system oparty na architekturze równoległej. Oferuje nawet 3-krotnie większą skalowalność i 4-krotnie więcej rdzeni bazy danych niż konkurencyjne systemy, dzięki czemu zapewnia najlepszy wskaźnik cena/wydajność na rynku. Integracja bazy danych, mocy obliczeniowej, pamięci masowej i rozwiązań sieciowych pozwoliła stworzyć łatwe we wdrożeniu systemy klasy korporacyjnej. Nowe rozwiązanie jest dostępne w elastycznych konfiguracjach zajmujących połowę stelaża, pełen stelaż lub wiele stelaży, dzięki czemu jest w stanie poradzić sobie z przetwarzaniem terabajtów i petabajtów danych. System jest zintegrowany z technologiami EMC do replikacji, tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania po awarii oraz deduplikacji danych, które zapewniają ochronę informacji.
• Baza danych Greenplum 4.0 jest również dostępna jako rozwiązanie obejmujące wyłącznie licencjonowane oprogramowanie, które wdraża się na zgodnym ze standardami branżowymi sprzęcie x86 i zintegrowanych rozwiązaniach infrastrukturalnych, takich jak pakiety Vblock Infrastructure Packages oferowane przez koalicję Virtual Computing Environment (VCE). Dostępna jest też bezpłatna baza danych Greenplum w wersji jednowęzłowej, która jest uważana za najbardziej skalowalną w branży analityczną bazę do obsługi danych o znaczeniu krytycznym. Obecnie Greenplum 4.0 jest wykorzystywana w ponad 100 wiodących przedsiębiorstwach na całym świecie.
• Firma EMC zaprezentowała też profesjonalne usługi doradcze, pomoc techniczną i szkolenia w zakresie hurtowni danych i analiz biznesowych. Eksperci z działu usług globalnych EMC pomogą klientom wdrożyć i zoptymalizować nowe urządzenie EMC Greenplum DCA. Oferują swoje szerokie doświadczenie w zakresie dużych ilości danych, by pomóc klientom zaprojektować środowisko zapewniające pełną korelację w ramach olbrzymich zbiorów danych. Ponadto firma EMC pomoże klientom przejść z dotychczas stosowanych przez nich systemów baz danych innych producentów, np. Oracle czy Teradata, na rozwiązanie EMC Greenplum DCA i skonsolidować stworzone środowisko.
• Dział produktów do przetwarzania danych EMC umożliwia firmom każdej wielkości lepszą ocenę, analizę i wykorzystanie generowanych przez nie danych typu „big data”. W tym celu dział ten opracowuje rozwiązania, które zbliżają moc obliczeniową do danych oraz analityków i badaczy zajmujących się danymi użytkowników.
Zaloguj się Logowanie