W maju i czerwcu na uczelniach technicznych w całym kraju prezentowana jest szósta edycja projektu edukacyjnego "Silesianum Professional". Najbliższa prezentacja odbędzie się we wtorek, 19 maja, na Politechnice Wrocławskiej. Projekt łączy pracę i naukę, a jednocześnie pomaga w starcie zawodowym młodym absolwentom kierunków technicznych, bez profesjonalnego doświadczenia.
W programie mogą wziąć udział osoby do 28. roku życia, kończące studia w tym roku lub będące na ostatnich latach studiów. Zgodnie z regułami programu absolwenci wyższych uczelni technicznych, na rok stają się pracownikami partnerskich firm i realizują w nich powierzone im zadania.
Jednocześnie dzięki Fundacji Edukacji Technicznej w Gliwicach otrzymują wykształcenie z zakresu zarządzania w przemyśle. Jest ono uzupełnieniem oraz wsparciem w pracy w przedsiębiorstwie.
Wśród firm partnerskich znajdują się m.in.: Michelin Polska, Kosmepol – L’Oreal Polska, Hutchinson Poland, RD Bud, Trelleborg Automotive Polska, Tenneco Automotive Poland, Saint Gobain Isover, Halberg Precision, Sita Polska, Spokey, Alstom Konstal.
W większości przypadków przedsiębiorstwa są zainteresowane zaproponowaniem uczestnikom stałej pracy.
Kolejna, szósta już edycja kursu rozpocznie się w październiku br. Zgłoszenia będą przyjmowane w lipcu oraz we wrześniu br.
Projekt "Silesianum Professional" jest kierowany do absolwentów wyższych uczelni technicznych – inżynierów i magistrów inżynierów – o różnych profilach. Najpopularniejsze z nich to: mechanika, technologia, inżynieria materiałów, elektronika, informatyka, automatyka, elektryka, chemia, budownictwo, zarządzanie i inżynieria produkcji.
Koszt udziału w projekcie wynosi 3800 złotych. Obejmuje 600 godzin szkolenia, warsztaty i gry symulacyjne. Część kosztów kursu pokrywają firmy biorące udział w projekcie.
Uczestnicy programu otrzymują wynagrodzenie przez cały okres jego trwania – niezależnie od tego, czy pracują w firmach, czy spędzają czas w centrum kształcenia. Orientacyjne wynagrodzenie miesięczne uczestników V edycji kursu wynosiło ok. 1900-2500 złotych brutto.
Program zostanie zaprezentowany we wtorek, o godz. 13.15 na Politechnice Wrocławskiej w sali 25 Wydziału Mechanicznego, Budynek B-5 przy ul. Łukasiewicza 7/9.
Kolejne spotkania odbędą się w środę, 27 maja na Politechnice Śląskiej w auli E Centrum Edukacyjno – Kongresowego w Gliwicach przy ul. Konarskiego 18B.
Ostatnie z zapowiedzianych spotkań odbędzie się we wtorek, 2 czerwca na Politechnice Warszawskiej w sali nr 206 Gmachu Głównego na Placu Politechniki 1.
Szczegółowe informacje dotyczące programu są dostępne na stronie:
www.silesianum.pl (PAP – Nauka w Polsce, Ewelina Krajczyńska, agt)
Zaloguj się Logowanie