Prestiżowe praktyki w Microsoft

Rekrutacja na prestiżowe praktyki studenckie w centrali Microsoft Corporation w Redmond po raz pierwszy prowadzona będzie na Uniwersytecie Warszawskim i Politechnice Poznańskiej.

Prestiżowy program letnich praktyk studenckich w centrali Microsoft Corporation w Redmond jest prowadzony przez Microsoft już od wielu lat. Udział w praktykach to oczywiście szansa na poszerzenie wiedzy z zakresu nowych technologii oraz zdobycie umiejętności pracy w zespole. Przede wszystkim jest to jednak okazja do poznania firmy Microsoft od podszewki i pracy z najlepszymi programistami na świecie przy tworzeniu produktów i usług sygnowanych logiem Microsoft, których używają miliony ludzi na całym świecie. Co roku Microsoft udostępnia studentom kilkadziesiąt miejsc w swoich zespołach roboczych.

„Praktykami zainteresowałem się ze względu na możliwość pojechania w miejsce, gdzie powstaje wiele technologii, którymi się interesuję, jak F#, Visual Studio czy SQL Server,” – powiedział Michał Bendowski, student Uniwersytetu Warszawskiego. – „Poza tym, nie da się ukryć, że Redmond to centrum informatycznego świata, co zresztą widać na miejscu, na lunchu czy boisku można spotkać ludzi z Windows, Office, SQL Server, Xbox itd.”

„Trafiłem do grupy Office, gdzie pracowałem nad infrastrukturą testową oraz brałem udział w pracach nad nowym projektem, z wykorzystaniem Windows Phone 7 i Azure,” – mówi dalej Michał Bendowski. – „Bardzo dużo się w ten sposób nauczyłem, zarówno pod względem technicznym, jak i z perspektywy zarządzania projektami. Ludzie z którymi pracowałem wiedzieli, jak trzeba pisać software i jak prowadzić projekty. Wielu z nich miało już wieloletnie doświadczenie w pracy w Microsoft, a nawet kilkunastoletnie doświadczenie pracy nad pakietem Office. Wszystkim polecam spróbować dostać się do Redmond, żeby doświadczyć skali przedsięwzięcia jakim jest Microsoft, po którego kampusie jeżdżą miejskie autobusy. Miło jest spędzić trzy miesiące w USA, nie martwiąc się o mieszkanie, samochód, przelot i wizę, bo to zapewnia Microsoft. Nie wolno też zapominać, że praktyki to duża szansa na otrzymanie oferty pracy na miejscu”.

Ze względu na prestiżowy charakter praktyk, proces rekrutacji jest szczególnie ważnym etapem, a szansę na jego pozytywne ukończenie mają jedynie najlepsi z najlepszych. Microsoft bardzo starannie wybiera uczelnie, na których prowadzona jest rekrutacja studentów zainteresowanych praktykami w Redmond. W tym roku po raz pierwszy polskie uczelnie znalazły się na liście ośrodków akademickich, w których będzie odbywać się bezpośrednia rekrutacja i rozmowy ze studentami. Do grona takich uczelni, jak Oxford University oraz Cambridge University dołączą w tym roku aż dwie polskie uczelnie wyższe – Uniwersytet Warszawski oraz Politechnika Poznańska. Polskie uczelnie weszły w skład elitarnej grupy jedenastu europejskich uniwersytetów i politechnik za sprawą wysokiego poziomu prezentowanego przez ich studentów.

„Jak co roku, w okresie wakacji letnich Microsoft zaprosi na praktyki do swojej centrali w Redmond najzdolniejszych studentów, którzy zajmą stanowiska inżynierskie w zespołach projektowych pracujących nad naszymi technologiami,” – powiedziała Holly Peterson, International Recruitment Program Manager z Microsoft Corporation. – „Rekrutacja na nasz program praktyk będzie prowadzona na czołowych uczelniach europejskich, wśród których w tym roku znajdują się także dwie uczelnie z Polski, Politechnika Poznańska oraz Uniwersytet Warszawski. Postanowiliśmy zaprosić te uczelnie do naszego programu Redmond Internship ze względu na wysoki poziom, jaki reprezentowały w jego wcześniejszych edycjach. Również w tym roku liczymy na owocną współpracę”.

Obok dwóch polskich uczelni rekrutacja na praktyki w Redmond będzie prowadzona przez tak znamienite ośrodki akademickie, jak wspomniane już Oxford University i Cambridge University oraz Uniwersytet w Karlsruhe, Politechnikę Monachijską, Instytut Technologiczny w Zurychu, Białoruski Uniwersytet Państwowy, Uniwersytet Moskiewski, Petersburski Uniwersytet Państwowy i Politechnikę Bukaresztańską. Tym większe powody dla zadowolenia dla polskich uczelni.

Strony: 1 2

Zaloguj się Logowanie

Komentuj