© Deep Ocean Technology
Hotele Water Discus złożone są z dwóch dysków: podwodnego i nadwodnego. Dzięki temu, zapewniają równocześnie możliwość podziwiania morskich głębin oraz korzystania z dobrodziejstw ciepłego klimatu. Oba elementy konstrukcji połączone są pięcioma mocnymi nogami i pionowym ciągiem komunikacyjnym, w którym znajdują się schody i winda. Rozmiary dysków dostosowane są do warunków lokalnych.
W dysku zanurzonym na głębokość od 10 m do 30 m znajduje się 21 pokoi sąsiadujących z podwodnym centrum nurkowym i barem. Każdy z nich stanowi niemal integralną część podwodnego świata, zapewniając gościom niezwykle bliski a jednocześnie bezpieczny kontakt z oceaniczną fauną i florą. Z wnętrza pokoju można sterować oświetleniem najbliższego otoczenia i działaniem miniaturowych pojazdów podwodnych, pozwalających na oglądanie nawet mikroskopijnych mieszkańców głębin dzięki technice makrofotografii. Zadbano również o rozwiązania zapewniające odpowiednio wysoki poziom prywatności, takie jak doskonała izolacja dźwiękowa pomieszczeń i zasłony okien o różnym poziomie przezroczystości.
W dysku nadwodnym i związanych z nim satelitach, znajdujących się 5-7 m nad lustrem wody, przewidziano miejsce na restaurację, centrum SPA a także specjalistyczną część rekreacyjną.
Centrum dysku wyznacza wielofunkcyjne lobby zbudowane wewnątrz gigantycznego basenu. Na jego ścianach zawieszone są ekrany, pozwalające na bieżąco śledzić otoczenie podwodne kompleksu i aktywność nurkową.
Tę część kompleksu, połączono z satelitami w niezwykle atrakcyjny sposób – za pomocą przeszklonych tuneli, przecinających przestrzeń nurkowego basenu treningowego. Na dachu konstrukcji znajdują się baseny kąpielowe wypełnione morską wodą (zintegrowane z treningowym basenem nurkowym). Całość uzupełnia egzotyczny ogród, w którym można znaleźć chwilę wytchnienia od natłoku wrażeń.
Konstrukcja Water Discus umożliwia budowę całych kompleksów hotelowych. Co ważne, każdorazowo projekt jest „szyty na miarę” – dostosowuje się go do specyfiki otoczenia i odbiorców. Pojedynczy Water Discus o powierzchni użytkowej około 1000 m2 , jest samodzielną jednostką wyposażoną we wszelkie urządzenia, niezbędne by zapewnić bezpieczeństwo i komfort. Może być jednak traktowany jako jeden z elementów większego kompleksu, czyli moduł.
W przypadku zmiany warunków środowiskowych lub ekonomicznych, moduły Water Discus mogą zostać przeniesione w inne miejsce. Dzięki temu, koncepcja Water Discus daje także możliwość zamieszkania pod wodą na stałe, z nieograniczoną możliwością zmiany lokalizacji. Oznacza to również ogromne ułatwienie w przypadku przeprowadzania zmian wystroju wnętrza hotelu. Dowolnie wybrany dysk można bowiem po prostu podmienić na nowy.
W czerwcu 2013 r. Deep Ocean Technology podpisało pierwszy na świecie kontrakt na sprzedaż i dostawę podwodnego hotelu Water Discus. Odbiorcą podwodnego hotelu będzie firma Ridgewood Hotels and Suites Pvt. Ltd. Kontrakt został podpisany w obecności Malediwskiego Ministra Turystyki Pana Ahmeda Adeeba Abdula Ghafoora przez Arkadiusza Majerskiego – Prezesa DOT i Reprezentanta Ridgewood w Male na Malediwach.
Obiekt Water Discus zostanie usytuowany przy Resorcie ZEN mieszczącym się na Wyspie Kuredhivaru z Atolu Noonu. Etap projektowania obiektu zacznie się niezwłocznie po podpisaniu kontraktu. Etap produkcyjny będzie dopasowany do planu rozwoju Resortu ZEN.
Deep Ocean Technology jest firmą z siedzibą w Gdyni, łączącą możliwości badawcze najlepszych naukowców z Politechniki Gdańskiej i możliwości inżynieryjne Polskich przedsiębiorstw z branży morskiej. Firma ma na celu oferowanie, sprzedaż i produkcję podwodnego obiektu Water Discus z przeznaczeniem na hotel, restaurację, centrum Spa czy też prywatną rezydencję.
© Deep Ocean Technology
Zaloguj się Logowanie