Do 31 stycznia studenci, doktoranci i pracownicy naukowi wielkopolskich szkół wyższych, a także absolwenci do 7 lat po ich ukończeniu mogą zgłaszać swój pomysł na biznes do konkursu "Pierwszy krok we własny biznes". Projekt realizują: InQbator Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM i Urząd Miasta Poznania. Partnerem merytorycznym programu jest firma F5 Konsulting sp. z o.o. w Poznaniu.
"Pierwszy krok we własny biznes" to program szkoleniowo-doradczy, prowadzony w systemie konkursowym. Składa się z trzech etapów, w czasie których uczestnicy będą zdobywać wiedzę z zakresu prowadzenia własnej firmy oraz nawiązywać znajomości z osobami, które być może w przyszłości staną się ich partnerami w biznesie.
Podczas pierwszego etapu, uczestnicy (maksymalnie 60 zespołów) biorą udział w 32-godzinnym cyklu szkoleniowym. Podczas szkoleń poznają prawne i księgowe aspekty prowadzenia własnej działalności gospodarczej, zasady tworzenia biznesplanu i działań marketingowych, a także zagadnienia dotyczące ochrony własności intelektualnej. Ta część konkursu zakończy się wyborem maksymalnie 10 najlepszych projektów.
Kolejnym etapem programu jest indywidualne doradztwo biznesowe dla finalistów. W tym czasie autorzy najlepszych projektów, pracując pod okiem doświadczonych doradców biznesowych, będą doskonalić swoje pomysły.
Każdy projekt zostanie objęty 15-godzinnym doradztwem indywidualnym. Prace nad nim zostaną zakończone badaniem gotowości projektu do wejścia na rynek. Wyniki takiego audytu będą podstawą wyboru maksymalnie 5 najlepszych projektów, których autorzy zostaną laureatami programu.
Ostatnim etapem konkursu będzie promocja najlepszych projektów podczas forum inwestycyjnego z udziałem przedstawicieli funduszy venture capital.
Uczestnictwo w szkoleniach i doradztwie jest całkowicie bezpłatne dzięki środkom uzyskanym z programu "Kreator innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej" Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Konkursowi towarzyszą spotkania informacyjne na poznańskich uczelniach.
/www.naukawpolsce.pap.pl
Zaloguj się Logowanie