Przedstawiciele firmy Konica Minolta wzięli udział w kongresie Liderów Bankowości Spółdzielczej. Rozmawiali z bankowcami o ich potrzebach w zakresie produkcji dokumentów i prezentowali rozwiązania, które sprawdzają się w tym sektorze.
Charakterystyczną cechą bankowości spółdzielczej jest jej rozproszona struktura. Powoduje to trudności w koordynacji działań floty urządzeń biurowych. Rozwiązaniem proponowanym przez Konica Minolta jest OPS Monitoring Comfort.
- To usługa polegająca na monitorowaniu stanu urządzeń znajdujących się w posiadaniu jednego właściciela, nawet jeśli są one rozproszone na terenie całego kraju. Uruchomienie takiej usługi powoduje, że administratorzy urządzeń są całkowicie zwolnieni z konieczności ich kontrolowania. W momencie wystąpienia awarii czy otrzymaniu informacji o niskim poziomie tonera – system automatycznie informuje Centrum Obsługi Klienta, które wystawia zlecenie serwisowe do jednej z dziesięciu delegatur serwisowych Konica Minolta w kraju. Mimo, że OPS Monitoring jest autorskim rozwiązaniem Konica Minolta – posiada możliwość monitorowania urządzeń wszystkich producentów – mówi Paweł Grzyb, kierownik produktu OPS w Konica Minolta Business Solutions Polska.
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo wydruków niejawnych zawierających bazy danych osobowych albo dokumenty opatrzone klauzulą „ściśle tajne”, „tajne”, „poufne” albo „zastrzeżone” tu zalecane jest wdrożenie konkretnego rozwiązania na urządzeniach drukujących, które nie pozwoli na odbiór poufnego wydruku innej osobie, niż ta, która jest do tego upoważniona. – Produktem tego typu, przeznaczonym dla maszyn marki Konica Minolta, jest PageScope Enterprise Suit, popularnie nazywany PSESem – mówi Mateusz Macierzyński, kierownik produktu ds. software w Konica Minolta Business Solutions Polska. – Oprogramowanie posiada nie tylko funkcje chroniące wydruki przed niepowołanymi oczami, ale także ma możliwość rozliczania ilości wydruków przypadających na pracownika albo dział. Urządzenie z zainstalowanym oprogramowaniem PSES wymaga autoryzacji w momencie odbierania z drukarki dokumentów poufnych, a następuje ona za pomocą aktywacji hasłem lub kartą zbliżeniową.
Innym rozwiązaniem, które efektywnie wspiera codzienne funkcjonowania każdej z placówek bankowych jest urządzenie bizhub R. Nie trzeba już tracić czasu na przepisywanie pism od klientów w celu ich elektronicznej archiwizacji albo edycji, by poprawić błędy. – Dzięki bizhub R od Konica Minolta dokument papierowy – tabelkę czy pismo wystarczy zeskanować, a urządzenie przetworzy je na plik otwarty programu World lub Excel, a w przypadku archiwizacji – na dokument PDF. Rozpoznawanie znaków OCR nie tylko ułatwia i przyspiesza pracę, ale również pozwala odciążyć komputery stacjonarne od instalacji dodatkowego oprogramowania do edycji zeskanowanych dokumentów – mówi Mateusz Macierzyński.
To tylko kilka propozycji z szerokiej gamy rozwiązań dla sektora. Każdy bank w dobie wysokich oczekiwań klientów, musi działać jak precyzyjny mechanizm, iść z duchem czasu i wysoką jakością obsługi, której oczekują klienci. By zapewnić to wszystko banki powinny wybierać dobrych partnerów biznesowych, którzy zdejmą z nich odpowiedzialność za sprawne funkcjonowanie placówek i oddziałów w zakresie druku i zarządzania nim.
Zaloguj się Logowanie