Wśród 10 nominowanych do nagrody Eurolider 2010 jest aż 7 urzedników samorządowych. Już jesienią poznamy trzech zwycięzców, którzy z pomocą unijnych funduszy najlepiej zmieniają otaczającą ich rzeczywistość.
Kapituła konkursu o nagrodę Ministra Rozwoju Regionalnego Eurolider 2010 nominowała do nagrody dziesięcioro kandydatów. Z tego grona trzem osobom zostanie przyznany tytuł Eurolidera 2010.
Ponadto, w głosowaniu internetowym, spośród osób Nominowanych, zostanie wyłoniony Eurolider internautów. Głosowanie internautów rozpocznie się dzień po ogłoszeniu listy nominowanych do nagrody Eurolider 2010 na stronie www.eurolider.gov.pl. Trwać ono będzie do 16 czerwca br.
Osoba, która uzyska największą liczbę głosów otrzyma specjalną nagrodę internautów, swego rodzaju nagrodę publiczności, świadczącą o uznaniu dla jej działań na rzecz lokalnej społeczności i wykorzystania unijnych funduszy.
Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas III Forum Funduszy Europejskich w Warszawie, w dniach 1-2 października 2010 r.
Wśród nominowanych znaleźli się:
1. Mariola Jarubas: kierownik referatu funduszy strukturalnych i rozwoju gmin oraz inspektor ds. pozyskiwania funduszy unijnych i rozwoju gmin w urzędzie gminy w Miedzianej Górze, koordynator projektu w urzędzie gminy w Bielinach, woj. świętokrzyskie.
Mariola Jarubas współtworzy dwanaście projektów, dotyczących m. in. renowacji zabytków i budowy infrastruktury turystycznej oraz budowy obiektów sportowych i szkoleniowych, w woj. świętokrzyskim.
2.. Anna Łubek: kierownik referatu funduszy i projektów strukturalnych oraz strategii gminy w urzędzie gminy Bieliny, woj. świętokrzyskie. Anna Łubek zaangażowała się w realizację piętnastu projektów, które mają na celu przede wszystkim intensywny rozwój infrastruktury technicznej, kulturalnej i turystycznej w gminie Bieliny oraz zmianę wizerunku gminy i wzrost aktywności jej mieszkańców.
3. Urszula Jabłońska: sekretarz gminy Łapy, woj. podlaskie. Koordynuje dwanaście projektów realizowanych przy wsparciu z funduszy europejskich, m.in.: projekty szkoleniowe, działania podnoszące jakość oświaty i promujące lokalne produkty oraz przedsięwzięcia polegające na przebudowie dróg gminnych i powiatowych.
4. Iwona Janicka: specjalista ds. zarządzania projektami w Fundacji Aktywności Lokalnej w Puszczykowie, woj. wielkopolskie.
Dzięki jej staraniom na terenie województwa zrealizowano trzynaście projektów w ramach Programu Kapitał Ludzki. Ich głównym celem było wspieranie rozwoju i aktywizacji zawodowej kobiet mających małe dzieci.
5. Piotr Sadłocha: dyrektor Biura w Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej, woj. świętokrzyskie. Z jego inicjatywy powstała Lokalna Grupa Działania Fundacji Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej. Był także pomysłodawcą bądź współautorem sześciu innych projektów, które przyczyniły się do poprawy życia mieszkańców. Projekty były, bądź są jeszcze realizowane, na terenie woj. świętokrzyskiego. {mospagebreak}6. Arkadiusz Marcin Gawrych: prezes zarządu Lokalna Grupa Działania Małe Morze. Członek zarządu w Stowarzyszeniu Puckiego Hospicjum pw. Św. Ojca Pio w Pucku. Członek zarządu w Stowarzyszeniu Północnokaszubska Lokalna Grupa Działania, woj. pomorskie.
Pomysłodawca projektów: "Lokalnie lepiej", "Superprzedszkolak", "Pakiet Startowy" oraz "Turystyczny szlak północnych Kaszub".
7. Adam Helik: naczelnik wydziału funduszy i rozwoju w urzędzie miasta Zgorzelec, woj. dolnośląskie. Zaangażował się we współtworzenie sześciu projektów realizowanych w gminach położonych w zachodniej części woj. dolnośląskiego.
Środki na współfinansowanie działań pochodzą z programów INTERREG IIIA oraz RPO woj. dolnośląskiego. Uczestniczył w przygotowaniu takich przedsięwzięć jak: renowacja zabytkowego kościoła w Pieńsku, budowa kładki rowerowo-pieszej Pieńsk – Deschka oraz budowa ścieżek rowerowych w Zgorzelcu.
8. Anna Szokaluk: kierownik wydziału rozwoju gospodarczego w urzędzie miasta w Rejowcu Fabrycznym, woj. lubelskie. Zaangażowana w realizację pięciu projektów współfinansowanych z funduszy europejskich. Są to głównie przedsięwzięcia o charakterze infrastrukturalnym.
Dzięki jej staraniom w Rejowcu Fabrycznym, wybudowano nowe drogi i sieć kanalizacyjną. Udało się także zmodernizować i rozbudować budynek zespołu szkół, który przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto dzięki niej w urzędzie gminy wprowadzono system elektronicznego obiegu dokumentów.
9. Michał Tokarski: podinspektor w starostwie powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim, woj. łódzkie. Jest pomysłodawcą, koordynatorem, a w niektórych przypadkach również autorem wniosków dla sześciu projektów realizowanych w ramach Programu Kapitał Ludzki. Kandydat skoncentrował swoją działalność na projektach, których celem była aktywizacja mieszkańców, wspieranie ich rozwoju zawodowego i społecznego.
10. Sławomir Białas: referent w Urzędzie Gminy w Cmolas, woj. podkarpackie. Jest autorem bądź współautorem piętnastu projektów współfinansowanych z funduszy europejskich, realizowanych w woj. podkarpackim, finansowanych z Programu Kapitał Ludzki oraz ze ZPORR.
Koordynowane przez niego projekty przyczyniły się do wzrostu aktywizacji zawodowej i obywatelskiej lokalnej społeczności. Inne projekty pomogły stworzyć niezbędną infrastrukturę techniczną na terenie Gminy Cmolas, co z kolei podniosło standardy życia i pracy mieszkańców.
/mp/
/samorzad.pap.pl
Zaloguj się Logowanie