Lekarze coraz więcej inwestują w nowoczesne urządzenia i sprzęt medyczny

Według danych Związku Polskiego Leasingu (ZPL), w pierwszym półroczu 2010 r., dynamika finansowanych poprzez leasing oraz pożyczki inwestycji w branży medycznej wyniosła aż +33,6%. Większym wzrostem inwestycji w tym okresie mogą pochwalić się jedynie rolnicy.

Specjaliści z BZ WBK Finanse & Leasing potwierdzają, że w pierwszych sześciu miesiącach 2010 r. oferta finansowania urządzeń medycznych cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony lekarzy i lekarzy weterynarzy. Wartość finansowania udzielonego przez BZ WBK Finanse & Leasing w tym sektorze wyniosła 18,83 mln zł, czyli o ponad 4 mln zł więcej niż w analogicznym okresie roku 2009. Jest to wzrost o blisko 30%.

Sektor medyczny jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się branż. Dlaczego? Po pierwsze, nowe metody leczenia bardzo często wymagają użycia nowoczesnych urządzeń. Jednocześnie sprzęt medyczny, zwłaszcza silnie eksploatowany, szybko się zużywa i wymaga wymiany w krótkich cyklach. Po drugie, w Polsce mamy do czynienia z intensywnymi przeobrażeniami w służbie zdrowia. Wzrost liczby prywatnych gabinetów i klinik oraz modernizacja publicznych zakładów opieki zdrowotnej, prowadzi do wzrostu konkurencji w branży medycznej, a ta jest możliwa tylko dzięki nowoczesnej aparaturze – komentuje Mikołaj Grzegorczyk, odpowiedzialny za usługi finansowe dla lekarzy w BZ WBK Finanse & Leasing.

- Branża medyczna jest jednym z najważniejszych dla nas segmentów rynku. W czerwcu istotnie zmodyfikowaliśmy naszą ofertę, stąd lekarze mogą liczyć na bardzo dobre warunki finansowania – podkreśla Daniel Mrozek, odpowiedzialny w BZ WBK Finanse & Leasing za rozwój oferty produktowej. Jako jedna z niewielu firm na rynku finansujemy nawet do 100% wartości inwestycji naszych klientów. Ponadto nie nakładamy ograniczeń związanych z maksymalną wartością finansowanych inwestycji, co umożliwia pozyskanie środków nawet na bardzo kosztowne urządzenia – nie tylko lekarzom indywidualnym, ale także dużym podmiotom, np. sieciom klinik. Zarówno w pożyczce, jak i w leasingu, formalności są ograniczone do niezbędnego minimum, aby przyspieszyć i ułatwić uzyskanie finansowania. W większości przypadków wystarcza podanie doradcy leasingowemu niezbędnych informacji, które następnie są poświadczane w finalnej umowie.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj