Jeszcze tylko do 25 maja można zgłaszać się do Konfrontacji CambridgePYTHON – programu pomagającego przekuć własny pomysł na biznes w innowacyjną firmę. Jak mówią jego realizatorzy, inicjatywa skierowana jest do wszystkich młodych innowatorów, a jej główny cel to zmotywowanie ich do działania w nowej gospodarczej rzeczywistości poprzez wybranie najlepszych pomysłów na biznes z dziedziny technologii informacyjnych oraz pomoc w uzyskaniu funduszy ze strony kapitału prywatnego.
"Podczas gdy z każdej strony pada słowo +kryzys+, stwarzamy Wam miejsce do intensywnej pracy nad własnym pomysłem, byście doskonale przygotowani stawili czoło wymagającym inwestorom. Najlepsze pomysły i najbardziej zdeterminowane zespoły skorzystają z bezpłatnego doradztwa najlepszych firm konsultingowych: partnerów Projektu CambridgePYTHON" – obiecują organizatorzy projektu.
Konfrontacje przeznaczone są przede wszystkim do studentów i młodych pracowników naukowych. Zgłoszone przez nich projekty przez kilka miesięcy dopracowywane są przez autorów przy wsparciu zespołu specjalistów, m.in. wiodących firm konsultingowych. Uczestnicy Konfrontacji mogą liczyć na doradztwo prawne, administracyjne, finansowe i merytoryczne.
"Choć sytuacja gospodarcza nie jest sprzyjająca, to najlepsi mają szansę dostać coś więcej niż tylko standardowe tworzenie prostego biznesplanu i kilka tysięcy na start. Od inwestorów mogą otrzymać fundusze na wprowadzenie swojej firmy na rynek, a od specjalistów know-how, jak skutecznie na nim funkcjonować" – zapewniają organizatorzy.
Jak dodają, Konfrontacje CambridgePYTHON w trudnych warunkach światowego kryzysu pomogą wkroczyć w świat własnego biznesu. Szkolenia i warsztaty będą wzbogacone o wystąpienia prywatnych inwestorów, którzy nawet teraz – w ciężkich czasach – potrafią powiększać wartość swojego portfela.
Aby wziąć udział w programie należy wypełnić dostępny na stronie internetowej www.cambridgepython.pl formularz zgłoszeniowy. Spośród wszystkich zgłoszonych propozycji organizatorzy wybiorą te najlepsze. Lista zakwalifikowanych zespołów ogłoszona zostanie w czerwcu br.
W kolejnym etapie zespoły te zostaną zaproszone do udziału w intensywnych szkoleniach biznesowych, które pomogą w profesjonalnym opracowaniu swojej propozycji inwestycyjnej. Ostatnim etapem projektu – na jesieni 2009 roku – będzie zaprezentowanie gotowego pomysł potencjalnemu inwestorowi. Zawodnicy będą starali się przekonać go, że to właśnie ich propozycja zasługuje na dofinansowanie.
Partnerami projektu są m.in.: CITTRU, Ambasada Brytyjska, University of Cambridge, MNiSW.
Projekt CambridgePYTHON realizowany jest od 2007 roku. Jego celem jest wspieranie studentów i młodych naukowców w zakładaniu innowacyjnych firm, promowanie przedsiębiorczości akademickiej w ogóle oraz komercjalizacja nauki wzorowanej na rozwiązaniach wypracowanych przez lata na Uniwersytecie w Cambridge. W centrum zainteresowania projektu znajdują się przedsięwzięcia hi-tech z dziedziny informatyki i telekomunikacji.
Twórcy inicjatywy chcą, aby przyczyniła się ona do zacieśnienia więzi pomiędzy ambitną młodzieżą akademicką (czyli pomysłodawcami) a potencjalnymi inwestorami. Program ma im pomóc im w znalezieniu wspólnego języka, poznaniu wzajemnych potrzeb i wymagań. Autorzy wychodzą z założenia, że "kapitał prywatny powinien być angażowany w najwcześniejszych stadiach procesu inkubacji".
W ciągu ostatnich dwóch lat do projektu zgłoszonych zostało prawie 150 pomysłów na biznes. Więcej informacji na temat inicjatywy można uzyskać na stronie:
www.CambridgePYTHON.pl. (PAP – Nauka w Polsce, Katarzyna Czechowicz, bsz)
Zaloguj się Logowanie