Kalkulator Korzyści Biznesowych pozwalający obliczyć zwrot inwestycji z wdrożenia rozwiązań wideokonferencyjnych jest już dostępny po polsku na stronie internetowej Tandberg.
Wiele przedsiębiorstw przykłada szczególną wagę do poszukiwania skutecznych sposobów na integrację nowoczesnych technologii z kluczowymi procesami biznesowymi. W coraz bardziej zglobalizowanym świecie szybka i efektywna komunikacja staje się wartością, która umożliwia firmom nie tylko sprawne zarządzanie, ale również osiąganie celów biznesowych utrzymanie konkurencyjności na wciąż rozwijającym się rynku.
Współpraca wideo jako efektywna forma komunikacji biznesowej z każdym rokiem zyskuje na popularności. Według najnowszej analizy dokonanej przez Frost & Sullivan przewiduje się, że region Europy Środkowo – Wschodniej ma szansę zostać liderem w dziedzinie konferencji internetowych. Jednym z czynników opóźniającym ten proces jest niski poziom świadomości korzyści, jakie może przynieść przedsiębiorstwu wdrożenie rozwiązań związanych z komunikacją wideo.
Aby przybliżyć firmom technologię wideokonferencji i korzyści płynące z jej zastosowania, Tandberg udostępnił na swojej stronie internetowej skonstruowany w tym celu Kalkulator Korzyści Biznesowych. Kalkulator oblicza realne korzyści finansowe z wdrożenia technologii wideokonferencyjnej.
Odzyskaj stracony czas, tnij koszty
Kalkulator Korzyści Finansowych dostarczy cennych informacji o tym, ile może zaoszczędzić firma w skali roku poprzez ograniczenie podróży służbowych i zastąpienie ich komunikacją wideo na podstawie średnich wydatków na podróże, noclegi oraz informacji o częstotliwości podróży służbowych w danym przedsiębiorstwie.
Każda z podróży służbowych pracowników firmy oznacza czas spędzony bezproduktywnie na lotniskach, w samochodach, na stacjach kolejowych. Kalkulator Tandberg pomoże obliczyć ile godzin produktywnego czasu traci w ten sposób firma. Ilość straconych godzin przekłada się na realne koszty, które ponosi zarówno kierownictwo, jak i pracownicy firmy. {mospagebreak}System wideokonferencji pozwala stworzyć elastyczne środowisko pracy, gdzie zorganizowanie spotkania i wzięcie w nim udziału nie przysparza większych trudności i nie wiąże się z uciążliwymi podróżami. Pracownicy zyskują dzięki temu również właściwy balans pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym.
Mniej stresu, więcej satysfakcji
Trudno wyrazić w kategoriach finansowych wartości niematerialne, takie jak satysfakcja pracowników. Jednak Kalkulator Korzyści Biznesowych bierze pod uwagę w swoich obliczeniach także ilość godzin spędzonych bezproduktywnie w podróżach służbowych, zawierających również prywatny czas pracowników. Jeśli dzięki wideokonferencjom uda się odzyskać choćby część tego czasu to satysfakcja pracowników staje się niemal mierzalna. Wideokonferencje usprawniają współpracę przyczyniając się do zwiększenia produktywności zarówno poszczególnych pracowników jak i całych zespołów. Osiąganie lepszych rezultatów zwiększa ich satysfakcję z pracy.
Ochrona środowiska
Częste podróże służbowe to pokaźne ilości dwutlenku węgla uwalniane do atmosfery. Kalkulator Korzyści Biznesowych pomoże obliczyć o ile ton w skali roku jest w stanie ograniczyć emisję CO2 dane przedsiębiorstwo przy użyciu systemów wideokonferencji.
Przykłady organizacji, które zdecydowały się na wdrożenie systemów wideokonferencyjnych pokazują, że ta decyzja przyczyniła się do wymiernej redukcji emisji CO2. „Obecnie organizujemy około 60 wideokonferencji miesięcznie. Spotkania te oznaczają redukcję CO2 o 7 ton w ciągu miesiąca” – przekonuje Inge Linduger, dyrektor ds. środowiska szwedzkiej Służby Celnej.
Ekologiczne prawodawstwo, zwłaszcza w Unii Europejskiej, oznacza, że każda tona CO2 odjęta od emisji danej firmy ma wartość rynkową. Firmom coraz częściej przydzielane są kwoty dwutlenku węgla, które mogą wyemitować. Te firmy które nie spełniają wymagań mogą nabyć dodatkowe kwoty od organizacji dysponujących niewykorzystanymi limitami. W ten sposób, oprócz oczywistych korzyści wynikających z ograniczenia szkodliwego wpływu na środowisku firma zyskuje realne korzyści finansowe. {mospagebreak}Przykładowo, firma z branży telekomunikacyjnej zatrudniająca 250 osób na terenie Polski, której pracownicy wyższego szczebla odbywają ok. 100 zagranicznych podróży służbowych i ok. 1200 podróży krajowych, dzięki skorzystaniu z Kalkulatora Korzyści Biznesowych może obliczyć, że:
- ponosi roczne wydatki na podróże biznesowe w wysokości 151 607,58 €
- pracownicy firmy tracą w skali roku ponad 5315 produktywnych godzin na podróże
- emisja dwutlenku węgla w związku z odbytymi podróżami wynosi 89 ton CO2 w ciągu roku
- łączny wydatek jaki ponosi firma w związku z powyższymi faktami to 306 135,18 € rocznie
„Dzięki takim rozwiązaniom jak Kalkulator Korzyści Biznesowych wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. W prosty sposób pokazuje on, jak wiele można zyskać poprzez traktowanie wideokonferencji jako alternatywy dla tradycyjnych, często mniej efektywnych form komunikacji. Co ważne, korzyści te dotyczą nie tylko najwyższych szczebli kadrowych w firmie, ale każdego pracownika, który będzie miał możliwość korzystania z komunikacji wideo” – podsumowuje Anna Janas, Marketing Manager CEE Cicso Telepresence Technology Group.
/CISCO
Zaloguj się Logowanie