 |
"Komercjalizacja wyników badań naukowych, czyli jak stworzyć wartość biznesową w sektorze LifeScience" to tytuł międzynarodowych warsztatów dla naukowców, które odbędą się trzeciego dnia BioForum – cyklicznej imprezy będącej największą środkowoeuropejską platformą promującą biotechnologiczny i farmaceutyczny potencjał regionu, transfer biotechnologii z sektora nauki do biznesu oraz umożliwiającą nawiązanie
|
kontaktów wiodących do rozwoju nowych bioprzedsięwzięć.
Tegoroczna edycja BioForum odbędzie się w dniach 3-5 czerwca w Łodzi. Jej integralną część stanowić mają warsztaty, które umożliwią wgląd w korzyści, jakie naukowcy mogą czerpać ze swoich badań. Szkolenie ma także dostarczyć pomysłów odnośnie sposobów komercjalizacji w konkretnych przypadkach.
"Uczestnicy będą mogli podnieść ogólną świadomość istotności zagadnień własności intelektualnej już na wczesnych etapach badań naukowych – mówi Frank Graage, szef firmy Steinbeis Team Nordost, organizatora warsztatów. – Wszystkie nowe wschodnioeuropejskie państwa członkowskie UE mają solidne fundamenty, a przez to ogromny potencjał, aby rozwinąć przemysł biotechnologiczny. Potrzeba tylko nieco więcej inwestycji w transfer technologi, wiadomości w środowisku akademickim oraz narzędzi finansowania przedsięwzięć typu start-up i wzrostu średnich i małych przedsiębiorstw (ŚMP)".
Jak informują organizatorzy BioForum, warsztaty składać się będą z dwóch części: porannej wykładowej oraz popołudniowej o charakterze case studies. Podejmą tematykę komercjalizacji, niezwykle aktualną na obecnym etapie rozwoju gospodarki w sektorze biotechnologii i farmacji w krajach Europy Środkowej.
Zajęcia poprowadzi Stephan Hundertmark – asystent naukowy w Steinbeis Transfer Institute for Intellectual Property Management w Berlinie, który na co dzień zajmuje się zagadnieniami zarządzania własnością intelektualną oraz opartym na niej biznesem i wartościowaniem aktywów. Hundertmark jest też specjalistą w zakresie innowacji i wykłada na kilku uczelniach niemieckich.
BioForum to największe międzynarodowe wydarzenie biotechnologiczne w Europie Środkowej, organizowane od regularnie od 2000 roku. W tym roku specjaliści z całego świata będą wymieniać doświadczenia na temat nowoczesnych technologii w naukach biologicznych, poszukiwać partnerów biznesowych, planować nowe inicjatywy badawczo-rozwojowe i promować środkowoeuropejską biotechnologię w innych regionach globu. Tegoroczna edycja umożliwi też, niedostępny dotąd, BioPartnering, czyli umawianych wcześniej spotkań biznesowych dla zainteresowanych uczestników. (PAP – Nauka w Polsce, Katarzyna Czechowicz, bsz)
Zaloguj się Logowanie