Jak efektywnie wykorzystać przestrzeń hali magazynowej – możliwości konstrukcyjne

hala-stalowa

Źródło: ocmer.com.pl

Optymalne wykorzystanie przestrzeni hali jest bardzo istotne, zwłaszcza w przypadku obiektów pełniących funkcję magazynów. Oto propozycje najnowocześniejszych rozwiązań konstrukcyjnych, które pozwalają dostosować halę do wymagań inwestorów.

System Remco

Jako obiekty magazynowe najczęściej wykorzystywane są hale o konstrukcji stalowej. Dlaczego? Na korzyść tego rozwiązania przemawia lekkość konstrukcji, jej uniwersalność oraz możliwość dostosowania danej hali przemysłowej do potrzeb inwestora. Firma Ocmer, która oferuje kompleksowe usługi w zakresie generalnego wykonawstwa hal, już w momencie tworzenia wstępnych projektów bierze pod uwagę wymagania klienta i na każdym etapie prac dba, by budowany obiekt w pełni odpowiadał jego oczekiwaniom. Takie indywidualne podejście jest możliwe m.in. dzięki wykorzystaniu nowoczesnego systemu Remco.

Optymalne wykorzystanie przestrzeni hali

Stosowana na całym świecie technologia wznoszenia hal stalowych Remco została opracowana przez holenderskie przedsiębiorstwo Remco Ruimtebouw. Ocmer jest jedyną firmą w Polsce, która wykorzystuje to rozwiązanie. Obiekty wznoszone w systemie Remco wyróżniają się lekką konstrukcją (jej ciężar nie przekracza kilkunastu kilogramów na metr kwadratowy) oraz dużymi rozpiętościami (do 80 metrów) bez wykorzystania słupów wewnętrznych. Umożliwia to maksymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej hali i idealnie nadaje się do wznoszenia hal magazynowych.

Technologia Remco polega na wykorzystaniu konstrukcji nośnej opartej o system blachownicowych ram stalowych, konstruowanych ze słupów i rygli o sztywnościach odpowiadających przebiegom momentów zginających. Konstrukcja nośna samego dachu wykonana jest natomiast z zimnogiętych kształtowników stalowych typu „Z”, do których mocowane są panele blachy trapezowej.

Blachownice, w porównaniu do kratownicowych konstrukcji dachu, pozwalają osiągnąć większą rzeczywistą wysokość użytkową hali przy identycznej wysokości ścian zewnętrznych. Wykorzystanie blachownic jest więc optymalnym rozwiązaniem w przypadku budowy hali magazynowej wysokiego składowania.

Konstrukcja hali – szczegóły techniczne

Do wznoszenia hal w technologii Remco wykorzystywane są elementy najwyższej jakości. Hale stalowe z prefabrykowanych elementów montowane są na placu budowy za pomocą śrub ze stali wysokiej wytrzymałości.

Konstrukcję nośną hali tworzą ramy wykonane ze spawanych elementów ze stali S355. Elementy nośne zabezpieczone są antykorozyjnie. Szkielet dachu tworzą zimnogięte kształtowniki, ocynkowane do klasy Z-275. Mocowane do nich za pomocą wkrętów panele blachy trapezowej pokryte są po obu stronach stopem cynku i aluminium. Jako warstwa izolacyjna wykorzystywane są płyty szklanych wełny mineralnej o łącznej grubości 200-250 mm oraz wierzchnia membrana PVC. Izolacja cieplna od strony wewnętrznej zabezpieczona jest paroizolacją z folii polietylenowej (PE) o grubości 0,2 mm.

Zalety magazynowych hal stalowych

Podczas projektowania elementów konstrukcyjnych firma Ocmer szczególną uwagę zwraca na ekonomiczne wykorzystanie surowców. Wspólnie z inwestorem stara się wypracować rozwiązania, które będą nie tylko ekonomicznie opłacalne, a jednocześnie funkcjonalne, bezpieczne i estetyczne. Szybkość procesu wznoszenia hali przekłada się na niższe koszty inwestycji, a zastosowanie systemu Remco pozwala na budowanie obiektów dopasowanych do wymagań inwestora. W ofercie firmy Ocmer znajdują się m.in. takie obiekty przemysłowe jak:

  • hale stalowe jednonawowe,
  • hale stalowe wielonawowe,
  • hale magazynowe przystosowane do zamontowania suwnic i wciągarek.

Pełne wykorzystanie przestrzeni hali magazynowej gwarantują zastosowane podczas budowy blachownice oraz elementy o dużej rozpiętości.


Zaloguj się Logowanie

Komentuj