Granty dla naukowców badających instytucje publiczne

Granty badawcze wysokości 60 tys. złotych czekają na zwycięzców konkursu "Sprawne Państwo", realizowanego po raz piąty przez firmę Ernst & Young. Nagrodzeni naukowcy otrzymają środki finansowe na przeprowadzenie badań i przygotowanie raportów dotyczących funkcjonowania instytucji publicznych w Polsce. Termin składania wniosków upływa 12 kwietnia.

Jak informuje Aleksandra Męcińska z Ernst & Young, o grant mogą się ubiegać doktorzy nauk społecznych, mający co najmniej czteroletnie doświadczenie w pracy naukowo-badawczej. Przeprowadzane przez nich badania powinny dotyczyć m.in. efektywności instytucji publicznych, ochrony zdrowia, infrastruktury transportowej, informatyzacji administracji, czy gospodarki zasobami.

Do 20 maja organizatorzy przedstawią listę projektów zakwalifikowanych do drugiego etapu, w którym wybrani naukowcy zaprezentują przed komisją konkursową swoje propozycje badań. Nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone na początku lipca.

"Ocenie poddana zostanie oryginalność planowanego projektu badawczego, jego wkład w budowanie empirycznej wiedzy na temat instytucji publicznych w Polsce oraz znaczenie danego badania dla reformy konkretnego sektora. W tym roku nacisk kładziemy przede wszystkim na służbę zdrowia, infrastrukturę i zasoby, a także efektywność zarządzania w administracji publicznej" – wyjaśnia Piotr Ciżkowicz, dyrektor programu Ernst & Young Sprawne Państwo.

12 marca zostanie zorganizowany specjalny warsztat metodologiczny. Przedsięwzięcie to jest ściśle powiązane z konkursem na granty i ma poszerzyć wiedzę naukowców na temat skutecznego ubiegania się o finansowanie badań przez międzynarodowych sponsorów. Warsztat poprowadzi prof. Mark Hallerberg z Hertie School of Governance w Berlinie, który w swojej karierze naukowej z powodzeniem ubiegał się o granty o łącznej wartości ponad 700 tysięcy dolarów.

W ramach realizowanego od ponad 4 lat programu "Sprawne Państwo" przekazano ponad 600 tysięcy złotych na granty badawcze dla naukowców. Z tych środków sfinansowano wiele projektów badawczych dotyczących funkcjonowania instytucji publicznych w Polsce. Na podstawie przeprowadzonych w ten sposób naukowych analiz powstało 12 raportów. Opracowania te zostały zaprezentowane w trakcie publicznych debat z udziałem czołowych osób ze świata nauki, polityki i biznesu.

/ www.naukawpolsce.pap.pl

Zaloguj się Logowanie

Komentuj