Funkcjonalne biuro w hali stalowej – czy to możliwe?
Nowoczesne obiekty o konstrukcji stalowej są wykorzystywane zarówno w przemyśle, jak i rolnictwie. W porównaniu do budynków murowanych budowa hali stalowej trwa znacznie krócej, a możliwość jej modyfikacji zależnie od potrzeb sprawia, że już istniejące magazyny czy zakłady produkcyjne można rozbudowywać. Hale stalowe doskonale sprawdzają się również jako biura. Jakie są zalety tego rozwiązania i na co zwracać uwagę planując tego typu inwestycję?
Hale salowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców z kilku względów. Jednym z najważniejszych jest z pewnością atrakcyjny koszt budowy. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że mogą one powstać w kilka tygodni. Tak krótki czas realizacji wynika z wykorzystania gotowych komponentów, dzięki czemu doświadczone ekipy montażowe są w stanie wybudować hale komercyjne czy magazynowe znacznie szybciej, niż miałoby to miejsce w przypadku obiektów murowanych. Istotną z punktu widzenia inwestora zaletą hal stalowych jest też możliwość ich rozbudowy zależnie od potrzeb. Jeśli więc np. rozwijający się biznes wymagał będzie zwiększenia powierzchni magazynowych lub też stworzenia większych powierzchni biurowych, dostosowanie budynku do nowych wymagań przy dobrym projekcie nie powinno sprawić większych problemów. Warto przy tym wspomnieć, że istnieje również możliwość rozebrania hali stalowej oraz przeniesienia jej w inne miejsce, dzięki czemu koszt wzniesienia budynku w nowej lokalizacji jest znacznie mniejszy.
Zarówno hala handlowa, jak i produkcyjna czy magazynowa wymaga zaplecza socjalno-biurowego. Połączenie przestrzeni magazynowej z biurem ma wiele korzyści, ponieważ zapewnia sprawniejszy przebieg zachodzących w firmie procesów, a jednocześnie gwarantuje szybki przepływ informacji. W zakładach produkcyjnych takie rozwiązanie umożliwia łatwe porównywanie zgodności parametrów powstających produktów z dokumentacją techniczną, a w przypadku firm zajmujących się logistyką pozwala lepiej kontrolować przepływ towarów. Hale komercyjne, w których odbywają się różnego rodzaju targi i inne wydarzenia, również wymagają przestrzeni biurowych, aby organizatorzy mogli czuwać nad przebiegiem eventu. W przypadku większości hal stalowych są więc one niezbędne. Oczywiście muszą być w odpowiedni sposób zaizolowane dla zapewnienia komfortowych warunków pracy. Istotne znaczenie może mieć również kwestia estetyki. Doświadczony wykonawca hal stalowych z pewnością jednak zaproponuje rozwiązania, dzięki którym hala biurowo-magazynowa czy handlowa spełni nie tylko swoje podstawowe funkcje niezbędne do prowadzenia biznesu, ale też te reprezentacyjne. Warto przy tym wspomnieć, że wygospodarowanie przestrzeni biurowej wewnątrz hali stalowej, np. na antresoli, to dodatkowe oszczędności, ponieważ nie ma wówczas konieczności wzniesienia odrębnego budynku administracyjnego.
Budowa hali stalowej przebiega sprawnie i szybko tylko jeśli inwestor postawi na sprawdzonego wykonawcę z wieloletnim doświadczeniem. Jedną z takich firm jest Borga funkcjonująca na rynku od ponad czterdziestu lat. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że korzysta ona z komponentów produkowanych we własnych fabrykach, dzięki czemu może kontrolować jakość prefabrykatów na każdym etapie ich powstawania. Efekt końcowy w dużej mierze zależy ponadto od dobrze przygotowanego projektu. Pierwszym etapem współpracy jest więc zazwyczaj dokładny wywiad z inwestorem, podczas którego projektanci mogą zebrać informacje dotyczące bieżących potrzeb przedsiębiorstwa oraz tych przewidywanych w przyszłości. Rozsądnym rozwiązaniem jest z pewnością skorzystanie z usług wykonawców zajmujących się budową hal stalowych kompleksowo, a więc zapewniających również dokumentację niezbędną do uzyskania wymaganych pozwoleń na wzniesienie budynku czy własne ekipy montażowe, dzięki którym obiekt powstaje szybko i spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa. Więcej na temat komercyjnych hal stalowych na https://www.borga.pl/hale-stalowe/dzialalnosc-handlowa/
Zaloguj się Logowanie