Uczelnia ESITC Caen, francuska „Grande Ecole” specjalizująca się w inżynierii lądowej i wodnej rozpocząła rekrutację na na drugi semestr roku szkolnego 2010/2011, na kierunek zwiazany ze zrównoważonym budownictwem oraz projektami konstrukcyjnymi.
Rekrutacja odbywa sie w ramach programu wymiany studentów Erasmus oraz na podstawie porozumień dwustronnych. Program, dostępny w języku angielskim, jest przeznaczony dla studentów posiadających tytuł licencjata lub jego odpowiednik, którzy chcą specjalizować się w zrównoważonym budownictwie.
Do głównych wykładanych, podczas trwania semestru, przedmiotów należą : zarządzanie projektami, właściwości materiałów budowlanych, a także zajęcia specjalistyczne na temat zrównoważonej inżynierii lądowej i wodnej oraz projektów i analiz konstrukcyjnych. Analizy przypadków (case studies) oraz projekty badawcze przeprowadzane w zespołach międzynarodowych stanowią uzupełnienie programu zajęć. Studenci będą mieli również dostęp do cyfrowych narzędzi tworzenia modeli, symulacji oraz testów. Za pomyślne ukończenie semestru nauki studenci otrzymają 30 punktów ECTS.
Wykładowcy prowadzący zajęcia pracują lub pracowali jako inżynierowie i kierownicy w wiodących firmach francuskich w sektorze inżynierii oraz jako analitycy w laboratorium projektów badawczych ESITC Caen.
„Niezależnie od tego, czy mówimy o projektowaniu, budowaniu, konserwacji, dekonstrukcji czy renowacji budynków, zgodnie ze swoją filozofią nauczania, ESITC Caen stara się zapewnić studentom odpowiedni poziom wiedzy, rozwijać ich umiejętności, a także kształtować postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne” – mówi Thierry Halconruy, Dyrektor do Spraw Studiow i Współpracy Międzynarodowej ESITC Caen.
Specyfika rozwoju zrównoważonego na ESITC Caen jest bezpośrednio powiązana z prowadzeniem działalności badawczej szkoły, ze szczególnym naciskiem na rozwój ekomateriałów i geotechnik środowiskowych.
W przyszłym roku akademickim (2011/2012) program zostanie udostępniony, w wersji całorocznej, dla studentów inżynierii z Francji, pojawią się również dodatkowe możliwości dla studentów zagranicznych, jak np. możliwość zapisania się na studia ESITC Caen kończące się zdobyciem tytułu naukowego, zdobycie tytułu magistra w zakresie ekomateriałów i rozwoju zrównoważonego lub też napisanie pracy doktorskiej.
Podjęcie nauki we francuskiej szkole wyższej stanowi możliwość zdobycia wiedzy opartej na doświadczeniu światowych ekspertów w dziedzinie inżynierii. Udział w programie jest bezpłatny, jako że jest on częścią programu wymian międzyuniwersyteckich. Caen położony jest w miasteczku akademickim liczącym 25 000 studentów, oddalony od morza o 15 min, a podróż pociągiem z Caen do Paryża zajmuje mniej niż 2 godziny.
Program nauczania: http://www.esitc-caen.fr/en/page/rubrique/id/352-semestre-anglophone
Punkty ECTS: 30
Długość kursu: 6 miesięcy (od 15 lutego do 15 lipca 2011 r.)
Język wykładowy: angielski
Termin przyjmowania zapisów: 15 stycznia 2011 r.
Więcej informacji na temat ESITC Caen na stronie: http://www.esitc-caen.fr/en/
Zaloguj się Logowanie