Rozpoczynająca się w piątek konferencja "BIO – Biznes Finanse Innowacje" ma promować wymianę informacji, transfer rozwiązań innowacyjnych oraz przedsiębiorczość w środowisku ambitnych studentów i młodych pracowników naukowych. Odpowiedzialny za program imprezy Marek Kuźbicki szczególnie poleca warsztaty ekonomisty Stephana Hundertmarka ze Steinbeis-Transfer-Institute w Berlinie.
Konferencję, która odbędzie się w dniach 29-31 maja w Gdyni i Gdańsku, organizują: Koło Naukowe BIO-MED, Pomorski Park Naukowo- Techniczny oraz firma PRO-Science.eu. Będzie to trzecia edycja tej corocznej imprezy.
"Naszym celem jest szkolenie i wspieranie wszystkich pragnących w przyszłości oprzeć swoją karierę o komercjalizację pracy badawczej oraz chcących tworzyć inicjatywy związane z biotechnologią, chemią, farmacją lub medycyną" – deklarują organizatorzy.
Zdaniem Kuźbickiego, podczas konferencji na szczególną uwagę zasługują warsztaty pt. "Commercialisation of research results – how to create value in Life Sciences", które prowadzi znany ekonomista Stephan Hundertmark ze Steinbeis-Transfer-Institute w Berlinie. Hundertmark jest stałym wykładowcą na wielu europejskich uczelniach. W oparciu o swoje badania i wiedzę specjalistyczną w zakresie transferu technologii i zarządzania własnością intelektualną, prowadzi również zajęcia dla wielu organizacji, np. Europejskiej Akademii Patentowej.
Równie ciekawie – uważa Kuźbicki – zapowiada się wykład dr Marcina Hoffmanna i mgr Przemysława Lis-Markiewicza. pt. "Komercjalizacja innowacyjnych rozwiązań – organizacja innowacyjnej spółki i jej rozwój". Prelegenci postarają się odpowiedzieć na pytania nurtujące naukowców, który chcą zostać przedsiębiorcam. Przemysław Lis-Markiewicz – prezes zarządu Fundacji Przedsiębiorczości Akademickiej – jest absolwentem handlu międzynarodowego poznańskiej Akademii Ekonomicznej. Ma doświadczenie biznesowe w prowadzeniu przedsiębiorstw produkcyjnych, specjalizuje się w rozwoju sprzedaży, zarządzaniu i trenowaniu przedstawicieli handlowych oraz we współpracy z rynkiem nowoczesnym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.
Natomiast dr Marcin Hoffman jest biotechnologiem, absolwentem Wydziału Biologii UAM. W 2000 roku zdobył tytuł MBA na Georgia State University Atlanta i w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Obecnie pełni funkcję dyrektora ds. inwestycji i rozwoju w spółce BioInfoBank, gdzie odpowiada za nowopowstające przedsiębiorstwa innowacyjne związane z inwestycjami w branży biotechnologicznej i farmaceutycznej.
Więcej informacji na temat konferencji można uzyskać na stronie internetowej:
www.bioinnowacje.pl (PAP – Nauka w Polsce, Katarzyna Czechowicz, agt)
Zaloguj się Logowanie