Ceny OLED i QLED – ile trzeba zapłacić za topowy telewizor?
Minęło kilka miesięcy odkąd ujrzeliśmy telewizory OLED marki LG, podobnie jak od polskiej premiery telewizorów w technologii QLED czy pokazu najnowszych dzieł Sony. Wraz z nimi poznaliśmy ich ceny. Sprawdź, czym różnią się technologie OLED i QLED i poznaj ich ceny.
Topowy telewizor niemal każdego z powyżej przywołanych producentów, w salonie prezentuje się pięknie. Poza designem trzeba jednak rozważyć to, jakie funkcje jeszcze oferuje. Zwykle za nowoczesną technologię trzeba sporo zapłacić. Czy warto?
Warto zwrócić uwagę na telewizory OLED, gdyż to niemal symbole osiągnięć technologicznych, a do tego w stylowym opakowaniu. Wielu uważa, że są to najlepsze telewizory. OLED, mimo swej ceny i rosnącej konkurencji, wciąż jest chętnie kupowany.
Technologia OLED uznana została niemal za idealną, gdyż pojedyncze diody organiczne tworzą poszczególne piksele. Mówiąc normalnym językiem, każdy piksel świeci niezależnie – miejsca, które mają być czarne, są czarne. W dodatku telewizor OLED może być bardzo cienki, gdyż nie wymaga dodatkowego podświetlania. Telewizory OLED – ceny
Telewizory OLED marki LG utrzymują mocną pozycję na liście najchętniej kupowanych, mimo że nie należą do tanich. W masowej produkcji są dostępne w Polsce w cenie od około 8-9 tysięcy złotych. A za OLED z rozdzielczością 4K i przekątną 65 cali trzeba zapłacić jeszcze więcej. Topowy model kupimy za kosmiczną kwotę około 30 tysięcy złotych – mowa o LG OLED65E6V. Aby cieszyć się świetną jakością obrazu, można wybrać telewizor OLED za znacznie mniej, ok. 8-9 tys. zł.
Technologie OLED i QLED to z pewnością ważne etapy w produkcji telewizorów. QLED oparto na nowoczesnej technologii kropki kwantowej, którą najpierw wykorzystywano w optyce i medycynie. Obecnie stała się jednym z elementów w produkcji telewizorów. Mianowicie, odpowiednio oświetlona kropka emituje światło o bardzo czystej barwie, a telewizor oferuje znacznie lepszą jakość obrazu. Dzięki QLED, trzy barwy podstawowe możemy bardzo precyzyjnie rozróżnić, a wyświetlacz z kropek kwantowych dokładnie odwzorowuje szerokie spektrum barw.
Podobnie jak telewizory OLED, także QLED wyznacza nowe standardy. Możemy cieszyć się 100-procentowym natężeniem kolorów i świetnym intuicyjnym systemem Smart TV, ale to oczywiście wpływa znacznie na cenę. Warto rozważyć ich zakup i przyjrzeć się bliżej 55-calowemu lub większemu, bo aż 65-calowemu, modelowi. Ich ceny zaczynają się odpowiednio od 8500 zł i 11999 złotych. Tanio nie jest, ale podobnie jak w przypadku telewizorów OLED płacimy tu za świetną jakość.
Zaloguj się Logowanie