Cameron Diaz najbardziej „niebezpieczna” w cyberprzestrzeni

„Cyberprzestępcy śledzą tematy pasjonujące konsumentów i zastawiają pułapki zgodnie z najnowszymi trendami” — mówi Marcus. „Niezależnie od tego, czy surfuje się po Internecie z komputera, komórki, czy też klika się w odnośniki na Twitterze szukając informacji na temat ulubionej gwiazdy, należy to robić bezpiecznie, korzystając z najnowszych zabezpieczeń”.

Strzeż się ślicznotek Victoria’s Secret

Trzy topmodelki marki Victoria’s Secret znajdują się w tym roku w pierwszej dziesiątce „najbardziej niebezpiecznych” celebrytów. Wyszukiwanie plików do pobrania z seksowną Gisele Bündchen (nr 4), Adrianą Limą (nr 6) i Heidi Klum (nr 9) stwarza duże ryzyko znalezienia się na niebezpiecznych stronach.

Niebezpieczni sportowcy

Tenisiści Maria Sharapova i Andy Roddick znajdują się odpowiednio na 13. i 14. miejscu. Największe ryzyko odwiedzenia niebezpiecznych stron powstaje przy szukaniu wygaszaczy ekranu ze zdjęciami tych atrakcyjnych sportowców. David Beckham w tym roku znalazł się na 29., a Tiger Woods na 33. pozycji.

„Gorączka Biebera” jest niegroźna

Rewelacyjny nastolatek, Justin Bieber, wylądował pod koniec listy na pozycji 46. Ten młodziutki gwiazdor pobił niedawno rekord na YouTube — jego filmy były częściej oglądane niż filmy Lady Gaga (nr 37). Inne młode gwiazdy Hollywoodu, takie jak Miley Cyrus (nr 44) i Zac Efron (nr 40) są także stosunkowo „bezpieczne”.

Obama i Palin na końcu stawki

Prezydent Barack Obama (nr 49) i Sarah Palin (nr 50) nie należą do najbardziej „niebezpiecznych” osób. W tym roku uplasowali się na końcu listy, przesuwając się jeszcze niżej w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Oprogramowanie McAfee SiteAdvisor Plus zapewnia bezpieczeństwo

Specjaliści ds. bezpieczeństwa z firmy McAfee zachęcają konsumentów do korzystania z oprogramowania McAfee SiteAdvisor Plus, które ułatwia bezpieczne surfowanie po Internecie. Oznacza ono znalezione strony przy pomocy czerwonych, żółtych i zielonych ikonek, które sygnalizują poziom bezpieczeństwa witryny. Oprogramowanie sprawdza także bezpieczeństwo odnośników zawartych w wiadomościach e-mail i komunikatorach, blokuje niebezpieczne strony internetowe, zapewnia ochronę przed phishingiem i pozwala użytkownikom spokojnie surfować po Internecie oraz korzystać ze sklepów i banków internetowych. Oprogramowanie SiteAdvisor Plus jest też częścią pakietu McAfee Total Protection™ – kompleksowego pakietu zabezpieczeń zapewniającego ochronę przed wirusami i programami szpiegującymi, ochronę tożsamości oraz zaporę przeciw hakerom.

Konsumenci mogą też bezpiecznie przeglądać strony internetowe korzystając z paska narzędzi Yahoo! SearchScan, który sygnalizuje strony „czerwone” – te, które zawierają potencjalnie niebezpieczne pliki, m.in. wirusy, programy szpiegujące i innego rodzaju szkodliwe oprogramowanie.

Informacje o najnowszych zagrożeniach oraz wskazówki dla Internautów dotyczące bezpiecznego surfowania znajdują się na stronie Centrum doradztwa ws. bezpieczeństwa firmy McAfee oraz na Facebooku pod adresem www.facebook.com/mcafee.

Strony: 1 2

Zaloguj się Logowanie

Komentuj