Brak kultury innowacyjności tematem Światowego Zjazdu Inżynierów Polskich

W Polsce brakuje kultury innowacyjności – twierdzą uczestnicy Światowego Zjazdu Inżynierów Polskich, który  właśnie rozpoczął się na Politechnice Warszawskiej.

„W Polsce innowacje i wdrożenia nowych technologii są piętą achillesową. Wyraźnie nam o tym przypominają statystyki prezentowane przez organizacje międzynarodowe. Światowy Zjazd Inżynierów Polskich ma służyć między innymi temu, by znaleźć mechanizmy, które mogą poprawić tę sytuację” – powiedział na wtorkowej konferencji prasowej rektor Politechniki Warszawskiej prof. Włodzimierz Kurnik.

Podkreślił, że najważniejszym celem zjazdu jest wypracowanie współpracy pomiędzy inżynierami pracującymi w Polsce, a tymi, którzy z sukcesami pracują za granicą, m.in. w słynnej Dolinie Krzemowej w USA.

W zjeździe inżynierów, który jest organizowany po raz pierwszy przez Politechnikę Warszawską, Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT oraz Radę Polskich Inżynierów w Ameryce Północnej, bierze udział ok. 300 osób z Polski i zagranicy.

Tematami trzydniowych spotkań jest m.in. transfer wiedzy i nowoczesnych technologii z krajów zachodniej Europy i USA do Polski, platforma integracyjna między inżynierami z kraju i z zagranicy, a także relacje między kształceniem inżynierów a potrzebami gospodarki.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj