Sukces technologii Meru

Inc., opiniotwórczy magazyn biznesowy, uplasował producenta rozwiązań WLAN, firmę Meru Networks, na 14 miejscu w rankingu Inc. 500, prezentującym najszybciej rosnące młode firmy IT w Ameryce.

Twórcy rankingu docenili wzrost przychodów Meru o 1486 proc. w ciągu ostatnich 3 lat, a także rozwijaną przez firmę technologię do tworzenia sieci bezprzewodowych IV generacji.

Ranking Inc. 500 jest jednym z najbardziej prestiżowych rankingów młodych amerykańskich przedsiębiorstw. To właśnie tutaj debiutowały w rynkowych zestawieniach takie firmy, jak Microsoft, Zappos, Intuit, GoDaddy, Zipcar, Clif Bar, American Apparel, Oracle oraz wiele innych dobrze znanych marek.

Ta bardzo dobra pozycja Meru wynika z technologicznej przewagi rozwiązań, jakie firma zaoferowała na rynku WLAN. Sieci tworzone w oparciu o technologie Meru łączą w sobie wydajność, niezawodność oraz prostotę działania znaną z tradycyjnej sieci przewodowej, przy jednoczesnej mobilności, jaką posiada sieć bezprzewodowa.

Innowacyjność Meru pokazuje chociażby uznanie tej firmy przez Gartner Group dwa razy z rzędu – w raportach z 2007 i 2008 roku „Magiczny kwadrant Gartnera dla WLAN” – za twórcę najbardziej wizjonerskich rozwiązań bezprzewodowych na świecie

Wykorzystywane w rozwiązaniach Meru technologie, to m.in.: Virtual Port -  gwarantująca wysoki poziom usług i bezpieczeństwa dla każdego klienta, rozwiązanie ATC (Air Traffic Control™) – do kontroli i zarządzania ruchem w sieci, oraz technologia wirtualnej komórki (Virtual Cell™) – umożliwiająca pracę wszystkich punktów dostępowych na jednym kanale, bez wzajemnych zakłóceń.

Innowacyjność i efektywność tych technologii przekłada się na dużą popularność sieci Meru m.in. w takich sektorach, jak przedsiębiorstwa, służba zdrowia i szpitale, edukacja, handel i produkcja, hotelarstwo oraz jednostki samorządowe. Meru aktualnie zajmuje na świecie pozycję nr 2 pod względem ilości sprzedanych rozwiązań WLAN klasy 802.11n enterprise (wg Dell’Oro Group).

W Polsce Meru Networks jest obecne od 2008 roku za sprawą współpracy z Konsorcjum FEN. Z rozwiązań Meru korzystają m.in. Uniwersytet im Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet im Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Gdańska, a także wiele firm.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj