Informacje o innowacjach w medycynie i przemyślenie farmaceutycznym mogli uzyskać studenci Uniwersytetu Warszawskiego podczas spotkania 13 października. Wykład, w ramach cyklu "Przedsiębiorczość innowacyjna w praktyce", uruchomionego przez Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii UW (UOTT), poprowadzili eksperci Adamedu – polskiej firmy farmaceutycznej.
Głównym założeniem zajęć było przedstawienie praktycznych możliwości rozwoju przedsiębiorczości innowacyjnej w Polsce. Adamed został zaproszony do projektu, jako firma, która od lat buduje swoją działalność właśnie na innowacjach i ma własny dział badawczo-rozwojowy. Wykład dla studentów wygłosił Krzysztof Kurowski – dyrektor ds. Badań i Rozwoju Adamedu.
"Cieszy mnie, że w naszym kraju zaczynają powstawać inicjatywy, które przybliżają młodym ludziom pozytywne aspekty zastosowania innowacyjności w rozwoju biznesu. Uważam, że pomysł zorganizowania przez Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego cyklu wykładów ‘Przedsiębiorczość innowacyjna w praktyce’ jest doskonałym sposobem do przedstawienia słuchaczom specyfiki branży. To okazja do pokazania, jaki potencjał drzemie w zakresie B-R, a jednocześnie, jaka jest rola badań naukowych w osiąganiu stabilnego rozwoju czołowych firm farmaceutycznych"- mówił Kurowski.
Z ramienia UOTT zajęcia poprowadził starszy konsultant projektu Business and Innovation Support for North and East Poland, Tomasz Krawczyk, odpowiedzialny także za realizację całego cyklu wykładów o przedsiębiorczości.
"Wierzymy, że połączenie wiedzy teoretycznej o prowadzeniu biznesu oraz doświadczenia Adamedu w zakresie zarządzania firmą z sektora wysokich technologii, może się przyczynić do przyszłego rozwoju nowych przedsiębiorstw przez absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego uczestniczących w tych zajęciach" – powiedział Krawczyk.
Podczas praktycznej części zajęć uczestnicy omawiali m.in. kwestie barier i problemów związanych z prowadzeniem innowacyjnej firmy oraz rozwoju zaplecza badawczego. Studenci poznali też teoretyczne aspekty przedsiębiorczości innowacyjnej; dowiedzieli się, w jaki sposób rozpocząć taką działalność oraz jak korzystać z różnych źródeł finansowania przedsięwzięć innowacyjnych.
Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii (UOTT) istnieje od 1998 roku. Jest wyspecjalizowaną jednostką Uniwersytetu Warszawskiego stworzoną w celu wspierania przedsięwzięć umożliwiających praktyczne wykorzystanie wyników pracy naukowej.
Ośrodek stanowi punkt kontaktowy dla firm zainteresowanych zleceniem przeprowadzenia na uczelni badań oraz dla naukowców pragnących znaleźć odbiorców dla opracowanych przez siebie patentów czy technologii.
Utrzymuje kontakty ze wszystkimi jednostkami Uniwersytetu, współpracuje z wieloma krajowymi i zagranicznymi instytucjami otoczenia biznesu, a także ze znaczącymi instytucjami aktywnymi w procesie transferu technologii, m.in. Ministerstwem Gospodarki, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Uniwersytetem w Białymstoku oraz Politechnikami: Warszawską, Wrocławską, Krakowską i Lubelską.
Zaloguj się Logowanie