Konkurs PISM na najlepszy esej dotyczący spraw międzynarodowych

Już po raz ósmy Polski Instytut Spraw Międzynarodowych organizuje konkurs dla studentów na najlepszy esej dotyczący spraw międzynarodowych. W tym PISM czeka na prace nt. "Polska w świecie do roku 2020 – szanse i wyzwania dla polskiej polityki zagranicznej". Eseje można przesyłać do 20 maja. Autor najlepszego otrzyma 3 tys. złotych.

Konkurs ma popularyzować problematykę spraw międzynarodowych wśród studentów szkół wyższych.

Jak informuje sekretarz konkursu Jadwiga Winiarska, eseje poświęcone sprawom międzynarodowym mogą zgłaszać wszyscy studenci kształcący się zarówno na studiach licencjackich, jak i magisterskich, w trybie dziennym, zaocznym i wieczorowym. Nie jest on przeznaczony jedynie dla doktorantów ani słuchaczy studiów podyplomowych.

Jury konkursu wybierze autorów trzech najlepszych prac. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma 3 tys. złotych, a osoby, które zajęły kolejne dwa miejsca odpowiednio: 2 tys. i 1 tys. złotych.

"Praca powinna podjąć próbę zarysowania głównych szans i wyzwań dla polityki zagranicznej Rzeczypospolitej Polskiej w nadchodzącym dziesięcioleciu, przedstawiając je w kontekście prognozowanych zmian w środowisku międzynarodowym (w ujęciu globalnym i regionalnym) w okresie do 2020 r. Tezy eseju muszą być poparte przekonującą argumentacją i uwzględniać projekcję interesów RP" – czytamy w regulaminie konkursu.

Praca powinna obejmować trzy główne obszary polityki zagranicznej: polityczny, gospodarczy i społeczno-kulturowy. Zgodnie z regulaminem, komisja oceniająca będzie brała pod uwagę przede wszystkim "klarowność i logikę wywodu oraz poprawność językową".

Eseje należy przesłać do 20 maja na adres poczty elektronicznej: konkurs@pism.pl. Prace muszą być napisane w języku polskim i nie przekraczać 15 tys. znaków (ze spacjami). Poza nimi zgłoszenie powinno zawierać dane osobowe autora, kierunek i rok studiów oraz nazwę i adres uczelni.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty 18 czerwca. Szczegółowe informacje na jego temat wraz regulaminem są dostępne na stronie: www.pism.pl.

/www.naukawpolsce.pap.pl

Zaloguj się Logowanie

Komentuj