„Świat potrzebuje Twoich pomysłów” – pod takim hasłem 2 września 2011r. Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak zainaugurowała oficjalnie kampanię promocji postaw proinnowacyjnych. Prowadzona pod patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka inicjatywa stanowi działanie mające na celu informowanie, promowanie oraz wspieranie tematyki innowacyjności w Polsce.
Kampania adresowana do przedsiębiorców, przedstawicieli środowiska naukowego, administracji, instytucji otoczenia biznesu oraz mediów korzystać będzie z wielu rodzajów narzędzi przekazu marketingowego i PR. Obok spotów telewizyjnych, kampanii internetowej czy publikacji w prasie, PARP przeprowadzi również cykl 20 wizyt studyjnych.
Spotkania organizowane na terenie wszystkich 16 województw zachęcać będą szczególnie przedsiębiorców oraz przedstawicieli mediów do zainteresowania się tematyką innowacyjności.
Wizyty odbywać się będą w parkach technologicznych, inkubatorach technologicznych, jednostkach naukowych a szczególnie w innowacyjnych firmach, które oparły swoją działalność o unikalne rozwiązania niespotykane dotychczas na rynku.
Spotkania mają na celu przybliżenie zainteresowanym dlaczego warto postawić na innowacyjność, jak ważnym elementem strategii firm jest współpraca – z ośrodkami naukowymi, z instytucjami otoczenia biznesu czy innymi przedsiębiorstwami z branży.
Na terenie Polski sieć wsparcia innowacji rozwija się i już dziś jest w stanie aktywnie pomagać w prowadzeniu biznesu opartego o nowe technologie, procesy czy nowatorskie rozwiązania.
Moderowana przez ekspertów dyskusja pomoże zebranym przeanalizować swoje położenie na rynku i umożliwi identyfikację obszarów, które mogą rozwinąć poprzez innowacyjne rozwiązania. Spotkania te pozwolą na swobodne rozmowy oraz wymianę doświadczeń wśród przedsiębiorców.
Dla dziennikarzy udział w tym wydarzeniu to doskonała okazja do bezpośrednich spotkań z innowatorami, zrozumienia procesów zachodzących w firmach wdrażających innowacyjne rozwiązania a także relacji w transferze technologii.
Pierwsza z cyklu wizyta odbędzie się 22 września 2011r. we Wrocławiu. Udział w wizytach jest bezpłatny.
Zaloguj się Logowanie