Studia podyplomowe dla przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw za pieniądze UE

Wyższa Szkoła Humanitas, jako jedyna uczelnia z regionu, otrzymała dofinansowanie z funduszy europejskich na projekt "Studia podyplomowe dla przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw". Unia Europejska dofinansuje kształcenie w Sosnowcu nawet w 80 procentach – informuje rzecznik prasowy uczelni dr Michał Kaczmarczyk.

"Studia podyplomowe dla przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw" to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia "Edukacja dla Przedsiębiorczości" oraz czterech uczelni partnerskich: Krakowskiej Szkoły Wyższej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni, Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu i Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Projekt został zatwierdzony do realizacji przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach działania 2.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki "Rozwój kapitału ludzkiego w przedsiębiorstwach".
 
Udział w studiach podyplomowych ma podnieść kompetencje przedsiębiorców i pracowników w kluczowych obszarach działania firmy: zarządzaniu, prawa-podatków-ubezpieczeń, zasobów ludzkich, rachunkowości i finansów, funduszy UE, audytu i controllingu, rynków zagranicznych, informatyki, komunikacji i mediów.
 
Elementem innowacyjnym jest wprowadzenie do programu nauczania zajęć w formie blended-learningu – czyli połączenia zajęć stacjonarnych z e-learningiem.
 
W ramach studiów dofinansowanych można kształcić się na 10 kierunkach: prawo pracy, controlling, rachunkowość, windykacja, fundusze europejskie, BHP, podatki czy psychologia w zarządzaniu. Słuchaczami mogą zostać pracownicy firm oraz osoby fizyczne prowadzące własną działalność gospodarczą.
 
"Oferta, z którą ruszamy, jest bardzo atrakcyjna dla firm oraz ich pracowników – przekonuje Agata Dudek, kierownik Studium Podyplomowego WSH. – Standardowy koszt studiów podyplomowych wynosi ok. 3000-4000 zł, natomiast nasi uczestnicy zapłacą tylko 600 zł. W programie nauczania wprowadziliśmy ciekawą nowość – zajęcia w formie blended-learningu, czyli połączenie zajęć na uczelni z zajęciami prowadzonymi przez Internet".
 
Wyższa Szkoła Humanitas już dwa lata temu brała udział w podobnym projekcie "Studia podyplomowe dla kadr zarządzających i pracowników przedsiębiorstw". Jak informuje Mateusz Kokosiński ze Studium Podyplomowego WSH, był to największy edukacyjny projekt w dziedzinie studiów podyplomowych w Europie i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem firm. "Już docierają do nas sygnały, że osoby biorące udział w poprzedniej edycji studiów podyplomowych dofinansowanych z funduszy UE, ponownie chcą podnosić swoje kwalifikacje. To cieszy, bo jest to przykład na wysoką jakość kształcenia oferowaną przez naszą uczelnię. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i przypominamy, że ilość miejsc jest ograniczona" – dodaje Kokosiński.
 
Stowarzyszenie "Edukacja dla Przedsiębiorczości" istnieje od 2003 roku. Reprezentuje 30 państwowych i prywatnych uczelni wyższych, które połączyła misja upowszechniania i wspierania rozwoju przedsiębiorczości poprzez realizację projektów dofinansowanych ze środków unijnych. Są to: Akademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego w Katowicach, Uniwersytet Szczeciński, Politechnika Łódzka, Wyższa Szkoła Zarządzania w Rzeszowie, Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni, Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów w Katowicach, Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie, Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Przemyślu, Politechnika Gdańska, Politechnika Wrocławska, Krakowska Szkoła Wyższa im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie, Akademia Leona Koźmińskiego, Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie, Gliwicka Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości, Politechnika Częstochowska, Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu, Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi, Olsztyńska Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania im Prof. Tadeusza Kotarbińskiego, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Marketingu w Chrzanowie, Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz Wyższa Szkoła Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej. (PAP – Nauka w Polsce, Katarzyna Czechowicz, agt)
 

Zaloguj się Logowanie

Komentuj