Akademia Innowacji CambridgePYTHON

Już niebawem ruszy I edycja Akademii Innowacji CambridgePYTHON – nowej inicjatywy przeznaczonej dla studentów i młodych naukowców Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Polskiej Akademii Nauk oraz wszystkich osób, które chciałby dowiedzieć się więcej o innowacyjności i komercjalizacji nauki.

Akademia realizowana będzie jako część większego projektu pod nazwą CambridgePYTHON", którego podstawowym celem jest promowanie przedsiębiorczości akademickiej i komercjalizacji nauki wzorowanej na rozwiązaniach wypracowanych przez lata na Uniwersytecie w Cambridge. W centrum zainteresowania projektu znajdują się przedsięwzięcia hi-tech z dziedziny informatyki i telekomunikacji.
 
Program "CambridgePYTHON" – w zamierzeniu twórców – ma zbliżyć młodzież akademicką (czyli pomysłodawców) i potencjalnych inwestorów, ma pomóc im w znalezieniu wspólnego języka, w poznaniu potrzeb i wymagań. Autorzy projektu uważają, że "kapitał prywatny powinien być angażowany w najwcześniejszych stadiach procesu inkubacji".
 
Najmłodszym dzieckiem twórców projektu jest właśnie Akademia Innowacji. Odbywające się w jej ramach warsztaty mają być dla uczestników okazją, by w krótkim czasie zdobyć sporo praktycznej wiedzy o tym, jak zakłada się własny biznes i skutecznie komercjalizuje wyniki badań naukowych.
 
Akademia Innowacji swoją tematyką nawiąże do odbywającego się już po raz drugi cyklu wykładów "Nauka i biznes, czyli jak to robią w Cambridge". Zajęcia odbywać się będą w semestrze letnim roku akademickiego 2008/2009. Podzielono je na trzy bloki tematyczne po 10 godzin lekcyjnych każdy. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu w soboty (pierwsze spotkanie zaplanowano na 28 marca, a terminy kolejnych będą sukcesywnie podawane na stronie WWW).
 
"Atutem naszych edukacyjnych inicjatyw jest współudział znamienitych gości: przedstawicieli świata biznesu, nauki, funduszy Venture Capital, Business Angels, konsultantów znanych firm doradczych. Pewna nieoznaczoność terminów spotkań jest wartą zapłacenia ceną za zgranie się z napiętym harmonogramem naszych gości. Część zajęć prowadzona będzie w języku angielskim z udziałem gości z zagranicy" – informują organizatorzy przedsięwzięcia.
 

Po zaliczeniu warsztatów uczestnicy zostaną uhonorowani certyfikatem ukończenia Akademii Innowacji CambridgePYTHON. Akademia jest także przedmiotem ogólnouniwersyteckim, co umożliwia studentom UW otrzymanie trzech punktów ECTS. Jednak, co ważniejsze – zdaniem organizatorów – uczestnictwo w Akademii oznacza niezłą zabawę, trochę pracy, a może także początek własnej firmy. (PAP – Nauka w Polsce, Katarzyna Czechowicz, agt)

Zaloguj się Logowanie

Komentuj