W jaki sposób pozyskiwać środki na realizację projektów badawczych, jakie są kolejne kroku do uzyskania patentu, jak komercjalizować wyniki prac badawczych? Pracownicy uczelni wyższych będą się mogli tego dowiedzieć podczas bezpłatnych szkoleń finansowanych z Unii Europejskiej, a realizowanych w ramach projektu „B+R – Badaj możliwości. Rozwijaj wiedzę”.
W szkoleniach mogą wziąć udział pracownicy naukowi i naukowo-dydaktyczni uczelni wyższych oraz pracownicy administracyjni obsługujący projekty badawcze. „W szczególności zapraszamy osoby z tytułem doktora lub profesora, aczkolwiek posiadanie tytułu naukowego nie jest warunkiem koniecznym, aby móc uczestniczyć w projekcie” – zapewniają organizatorzy szkoleń z Akademii Morskiej w Szczecinie.
Podczas zajęć będzie mowa m.in. o sposobach pozyskiwania środków na realizację projektów badawczych; realizacji i rozliczaniu projektów badawczych; ochronie własności intelektualnej w Polsce oraz uzyskaniu patentu w UE i USA; przygotowaniu biznesplanu dotyczącego komercjalizacji wyników prac badawczych.
Szkolenia są prowadzone w 15-osobowych grupach. Przyszli uczestnicy mogą wybrać między 2-dniowymi zajęciami (8h + 8h) prowadzonymi w Szczecinie lub 3-dniowymi (4h + 8h + 4h), które odbędą się w Międzyzdrojach. Trenerami będą osoby związane z Parkiem Naukowo Technologicznym w Poznaniu.
Uczestnicy szkolenia otrzymają materiały szkoleniowe, wyżywienie i zakwaterowanie oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Więcej informacji na temat projektu „B+R – Badaj możliwości. Rozwijaj wiedzę”, w tym dokładne terminy szkoleń oraz formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie internetowej: www.br.szczecin.pl
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Szkolenia poleca Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a instytucją wdrażającą jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Zaloguj się Logowanie