95% badanych obawia się, że problem złośliwego oprogramowania na komputerach Apple będzie się pogłębiał.
Sophos, firma specjalizująca się w technologiach ochrony informacji, poinformował o dostępności darmowego programu antywirusowego na platformę Mac, przeznaczonego dla użytkowników domowych.
Oprogramowanie jest dostępne do pobrania bez żadnych opłat, ograniczeń czasowych i nie wymaga rejestracji. Sophos Anti-Virus Home Edition for Mac chroni przed wszystkimi znanymi zagrożeniami ze strony złośliwego oprogramowania, a także koniami trojańskimi, wirusami, robakami oraz spyware. Odwiedź http://sophos.com/freemacav aby dowiedzieć się więcej i pobrać program.
Bazując na flagowym pakiecie oprogramowania security Sophos, który dba obecnie o bezpieczeństwo ponad 100 milionów uzytkowników na całym świecie, Sophos Anti-Virus Home Edition for Mac został wydany w odpowiedzi na rosnące zaniepokojenie złośliwym oprogramowaniem na platformie Mac. Najnowsze badanie Sophos przeprowadzone na grupie 640 osób wykazało, że 95% użytkowników obawia się nasilonych ataków malware na komputerach z logo nadgryzionego jabłka w przyszłości *. Mimo że złośliwe oprogramowanie jest bardziej powszechne na systemie Windows, stale rosnący udział w rynku Apple sprawia, że Mac staje się coraz bardziej atrakcyjną platformą dla autorów złośliwego oprogramowania i celem ataków hakerów.
„Podczas gdy większość firm uznaje wagę ochrony swoich komputerów Mac przed zagrożeniami ze strony malware, to już większość użytkowników domowych nie”, powiedział Chris Kraft, wicedyrektor ds. zarządzania produktem w Sophos. „Oferując bezpłatne oprogramowanie security dla użytkowników domowych, staramy się chronić ich komputery Mac przed dzisiejszymi i jutrzejszymi zagrożeniami. Każdy wie, że Maci to piękne komputery – Sophos chce przyłożyć rękę do utrzymania ich takimi.”
Ostatnie zagrożenia dla użytkowników Maca zawierały:
- Strony internetowe, które wyglądają na autentyczne witryny producentów oprogramowania, a tak naprawdę udostępniają pliki nafaszerowane złośliwym kodem.
- Malware ukryty w pirackim oprogramowaniu dostępnym za pośrednictwem sieci P2P.
- Linki do seksownych klipów wideo, które można obejrzeć dopiero po zainstalowaniu specjalnej wtyczki zainfekowanej koniem trojańskim.
- Popularne konta na Twitterze, takie jak to należące do byłego pracownika Apple, Guya Kawasaki, który umieszczał linki do stron internetowych mających na celu infekowanie komputerów Mac.
- Wirusy Windows, które rozprzestrzeniają się za pośrednictwem poczty elektronicznej, stron internetowych lub na dysku USB albo służą do zainfekowania wirtualnej instalacji systemu Windows na komputerze Mac.
Strony: 1 2
Zaloguj się Logowanie